Kamu çalışanlarına terör dersi

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Çorum Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerde camilerde görevli imamlar terör konusunda bilgilendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terörle Mücadele Şube Müdürü Hasan Yiğit'in Turgut Özal İş Merkezi konferans salonunda verdiği seminer, Valilik kararı ile 3 gün boyunca devam edecek. Seminerlerde İmam, milli eğitim çalışanları ve belediye personeline 'terör' anlatılacak. Düzenlenen ilk seminerde Çorum'da terör faaliyetlerinin söz konusu olmadığının altını çizen Hasan Yiğit, imamlara Türkiye'deki terör örgütleri ve faaliyetleri hakkında slayt eşliğinde bilgi verdi.

Hasan Yiğit, terörle mücadelenin sadece güvenlik güçleri tarafından değil, topyekün yapılması gereken bir konu olduğunu ifade etti. Terörün, ABD'deki 11 Eylül saldırılarının ardından dünyada küresel bir boyut kazandığını anlatan Hasan Yiğit, terörün kolaylıkla sona erdirilmesinin oldukça zor olduğunu kaydetti.

Seminerde 'terör ve terörizmin tanımı', 'Türkiye neden hedef ülke' ve 'terörle mücadele' konularında detaylı bilgiler veren Hasan Yiğit, ayrıca Türkiye'deki terör faaliyetleri hakkında da açıklama yaptı. Bazı mahalle muhtarlarının da katıldığı seminere imamlar büyük ilgi gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious