Kamu kurumlarının kârı vatandaşa

Kamu kurumlarının kârı vatandaşa.10700
  • Giriş : 23.11.2008 / 20:57:00

Mısır'da hükümet, kamu, kurum ve kuruluş ve teşebbüslerinden elde edilen gelirlerin halka dağıtılmasını içeren bir proje üzerinde çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mısır Şura ve Halk meclislerinin dönem açılısında konuşan Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, kamu, kurum ve kuruluş ve teşebbüslerinden elde edilen gelirlerin halka dağıtılmasını içeren bir proje üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Konuşmasının başında uzun süre 1990'dan bu yana yaptıkları iktisadi değişikliklerden bahseden Mübarek, uluslararası ekonomik krizin Mısır'ı etkilemediğini, fakat krizin Süveyş Kanalı gelirleri üzerinde olumsuz etki yaptığını kaydetti. Mübarek, "Biz yatırımlar sayesinde krizi hissetmeyeceğiz. İleride bütçe açığımız olabilir fakat Mısır bu krizin etkisini en az düzeyde hissedecek kapasiteye sahiptir" diye konuştu.

Halk Meclisi'nin üye sayısını arttıracaklarını da kaydeden Mısır Cumhurbaşkanı, yeni üyelerin kadın olacağını çünkü meclise kadın kotası koyacaklarını ifade etti. Mübarek, Filistinli gruplara da anlaşma çağrısında bulunarak tarafları uygun zeminde uzlaşmaya davet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*