Kamu malından hırsızlık yapanlar herkesle helalleşmeli

  • Giriş : 22.01.2006 / 00:00:00

Kastamonu'da camilerde artan hırsızlık olayları ile ilgili olarak İl Müftüsü Cevat Altun, "Camiler dahil olmak üzere, tüm kamu binalarından hırsızlık yapanlar toplumla helalleşmeli" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Müftü Altun şöyle konuştu: "Herhangi bir kişiden yapılan gasp veya hırsızlık olayı hırsızla mağdurun arasındaki hukuki bir konu. Malı çalınan veya gasp edilen kişi hakkını helal edebilir veya etmeyebilir onun kendi tercihidir. Ama camiler başta olmak üzere, okul, hastane gibi kamu kurumlarında tüm toplumun malıdır. Bunlara zarar verenler, bu mekanlardan hırsızlık yapanlar tüm toplumla helalleşmeliler. Kamuya ait binalardan hırsızlar en ağır şekilde cezalandırılmalılar. Cezaevine yaptığımız ziyaretlerde gördüğümüz kadarıyla orada da bile dışlanıyorlar. Kader kurbanı olarak bilinen suçlular, bu tür hırsızlarla hiçbir şekilde konuşmayıp dışlıyorlar."

Kastamonu'da son bir hafta içinde meydana gelen camilerden hırsızlık olaylarıyla ilgili Müftü Cevat Altun, görevlileri dikkatli olması konusunda uyardıklarını söyledi. Gerekli tedbirlerin alınması konusunda Emniyet'e de bilgi verildiğini anlatan Altun, "Görevlilerimizi özellikle iç mekanları kapalı tutmaları, kilitlerini kontrol etmeleri konusunda toplantılarda hatırlatıyoruz.Bu tür camiden hırsızlık olayları Kastamonu'ya has bir konu değil. Tarihi özelliği olan bir çok ilde başta İstanbul olmak üzere Manisa, Amasya gibi illerde de görülüyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious