Kamu Personeli Seçme Sınavında yeni dönem

Kamu Personeli Seçme Sınavında yeni dönem.15613
  • Giriş : 09.01.2008 / 13:07:00

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yönetmeliğinde bazı değişiklikler yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile aldığı KPSS puanı sonucunda bir pozisyona yerleştirilen adaylar, ataması yapılmaması halinde de daha sonraki personel alımlarında yerleştirmeye esas alınan puan ile başvuruda bulunamayacak.

Yönetmelik ile askeri oyunlarda dereceye giren kamu personeli adayları da KPSS'den muaf tutuldu. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeli Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan değişiklik sonucunda, KPSS puanı sonucunda yerleştirmesi yapılan, ancak kamu kurumunca ataması yapılmayan adaylar, yerleştirmeye esas alınan puan ile yeniden başvuruda bulunamayacak. Yönetmeliğin önceki halinde ise KPSS puanı sonucunda yerleştirmesi yapılan, ancak kamu kurumunca ataması yapılmayan adayların başvurması halinde bir dahaki personel alımlarına aynı KPSS puanı ile başvurabiliyordu.

-ASKERİ OYUNLARDA DERECEYE GİRENLER KPSS'DE MUAF OLACAK-

Yönetmelik ile kamu personelliğine başvuruda bulunan ve askeri oyunlarda dereceye giren kişilerden de KPSS mecburiyeti kaldırıldı. Olimpiyat Oyunları, Parolimpik Oyunları, Üniversiad Oyunları, Akdeniz Oyunları ile Uluslararası Olimpiyat Komitesinin tanıdığı spor dallarının büyükler kategorisinde Dünya veya Avrupa şampiyonalarında ilk üç dereceye girenler KPSS'den muaf tutuluyor. Yönetmelikte yer alan geçici maddeye göre uygulama bu yıl yapılacak sınavdan önce yapılacak yerleştirmeleri ise kapsamayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious