Kamu-Sen, Fransa Parlamentosu'nu protesto etti

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen İstanbul İl Başkanlığı'na üye bir grup, Fransa'nın sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili kararını protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaklaşık 20 kişilik grup, Fransa Başkonsolosluğu'nun önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Açıklamayı okuyan Kamu-Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan, tarhin hiçbir döneminde Türklerin soykırım yapmadıklarını söyledi. Bostan, hükümetin Fransa'nın çıkarmaya çalıştığı bu yasaya karşı Türkiye'nin devletler nezdinde etkili bir duruş sergilemesini beklediklerini dile getirdi. Bostan, gerekirse meşru müdafaa yöntemi olarak "misilleme" yapılması gerektiğini ifade etti.

TBMM'ye çağrıda bulunduklarını belirten Hanefi Bostan, TBMM'nin Fransa'nın Cezayir'de yaptığı soykırımı tanıması gerektiğini iddia etti. Bu çerçevede Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de başkentte Fransızların Cezayir'de uyguladığı soykırımı yad eden bir anıt açması gerektiğini savundu.

Açıklamanın ardından grup üyeleri, getirdikleri siyah çelengi konsolosluğun kapısına bıraktı. Bu sırada "Fransa şaşırdı, sabrımızı taşırdı, Fransa Cezayir'i unutma" şeklinde slogan atıldı. Daha sonra grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious