Kamu-Sen oturma eylemi başlattı

Kamu-Sen oturma eylemi başlattı.18658
  • Giriş : 29.08.2008 / 15:57:00

İl temsilcilerinden oluşan bir grup, çalışanların sorunlarının çözümü için oturma eylemi başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcilerinden oluşan bir grup, toplu iş görüşmesi sürecinde çalışanların sorunlarını çözme noktasında ilerleme sağlanamadığı gerekçesiyle oturma eylemi başlattı.

Türkiye'deki pek çok ilden gelen ve öğle saatlerinde Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi önünde toplanan grup, Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız önderliğinde sloganlarla Abdi İpekçi Parkı'ndaki toplu görüşme çadırına yürüdü.

Genel Başkan Akyıldız yaptığı açıklamada, kamu çalışanları için önemli bir sürecin neredeyse sonuna gelindiğini ifade etti. Akyıldız, "Bütün samimiyetimize ve uzlaşma konusundaki ısrarımıza ve inadımıza rağmen masada karşımızda yer alan Kamu İşveren Kurulu, yani siyasi irade herhangi bir adım atmamıştır" dedi.

Akyıldız, siyasi iradeden 5. turda yüzde 3,5 4'ün üzerinde bir teklifi masada değerlendirmek üzere getirmesini istediklerini aktardı. "Daha önce getirdikleri teklifin değerlendirilmeye değer olmadığını söyledik" diyen Akyıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uzlaşmak istediğimizi ancak uzlaşma niyetini göremediğimizi söyledik. Bugün uzlaşma niyetini ve samimiyetini arayacağız. Ama şunu açıkça söylüyorum; Türkiye Kamu-Sen, masadaki uzlaşma samimiyetini siyasi iradeden görememektedir. Eğer bu iradeyi bugün gösterirlerse akşam Başbakanlık'tan ayrılıp buraya gelip imzalanacak mutabakat zaptının kutlamasını yapacağız. Ama yok, orada değerlendirilecek bir teklif olmaz, beklentilerimize cevap bulamazsak, biraz sonra burada başlatacağımız oturma eylemini sona erdirme noktasındaki tercih siyasi iradenin olacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*