Kamu-Sen zam istedi

Kamu-Sen zam istedi.10223
  • Giriş : 24.06.2006 / 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı hükümetin memur maaşlarına en az yüzde 7.5 oranında zam yapmasını istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Kamu-Sen, kuruluşunun 14. yıldönümü nedeniye Ankara Dememan Otel'de bir kokteyl verdi. Burada bir konuşma yapan Bircan Akyıldız, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü çersevesinde sendikacılık yaptıklarını belirterek, önümüzdeki dönemde grevli ve toplu sözleşmeli sendika hakkının tanınması için çalışacaklarını kaydetti. Kamu-Sen'in 400 bin üyesi olduğunu, 11 işkolunun 8'inde toplu görüşme yetkisi olduklarını dile getiren Bircan Akyıldız, 11 işkolunda yetki almayı ve 1 milyon üyeye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Bircan Akyıldız, 15-30 Ağustos tarihlerinde yapılacak toplu görüşmelerine kamu çalışanlarının sorunlarını taşıyacaklarını bildirdi. Hükümetin toplu görüşmelere iyi bir hazırlıkla gelmesi gerektiğini, elleri boş bir şekilde toplu görüşme masasına gelmemesini isteyen Bircan Akyıldız, "Mutlaka Temmuz ayında zam yapmak zorundasınız. Enflasyon artmayacak demiştiniz, enflasyondaki artışı hesaplamaya gerek yok demiştiniz. Ancak enflasyonunun yıl sonu yüzde 10'u bulacağı anlaşılıyor. Elinizde fırsat varken Temmuz ayında memura yüzde 7.5'dan az olmamak üzere zam yapın" diye konuştu.

Hükmetten isteklerinin sadece adil olarak memurun hakkına uyması olduğunu dile getiren Bircan Akyıldız, "Yol yakınken aklınızı başınıza alın. Bu ülkenin kavgaya, çatışmaya değil, birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Ama kavga etmek istiyorsanız, kavgadan kaçacak değiliz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious