Kamu-Sen'in üslup rahatsızlığı

Kamu-Sen'in üslup rahatsızlığı.13137
  • Giriş : 14.03.2009 / 11:48:00
  • Güncelleme : 14.03.2009 / 11:53:36

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, yerel seçimler öncesinde siyasal söylemlerin çirkinleştiğini savundu, partileri uyardı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bircan Akyıldız, Türkiye Kamu-Sen Yozgat İl Başkanlığı'nın Yimpaş Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlediği toplantıya, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi ve Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut ile birlikte katıldı.

Akyıldız, burada yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşu olarak taşıdıkları sorumluluk içinde, toplumun sorunlarını, çözüm önerilerini bulmak, bunları yetkililere ve ilgililere duyurmak, vatandaşlarla paylaşmak için türlü illerde toplantılar yaptıklarını söyledi. Akyıldız, siyasal iradeye olması gerekenleri, gerçekleri, beklentileri ve ihtiyaçları aktarmaya çalıştıklarını vurgulayarak, ''Eğer dikkate alırlarsa ülkenin geleceğinde önemli gelişmelerin sağlanabilmesi için gerekli zeminin oluştuğunu görecekler. Ama dikkate almazlarsa biz onlarla ilgili değerlendirmelerimizi yapacağız, memleketi getirdikleri noktayı iyi değerlendirip, haklarında gerekli kararları vereceğiz'' diye konuştu.

Akyıldız, yerel seçimler nedeniyle siyasal partilerin kıyasıya mücadele ettiklerini, Türkiye'de seçimler için hazırlık yapan 53 partiden seçimlere yarısının girdiğini hatırlattı.

Seçimde yalnızca 3 partinin mücadele ettiği görüntüsünün varolduğuna dikkati çeken Akyıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Hatta 3 tanesi de değil ana muhalefet-iktidar mücadelesine dönüşmüş bir görüntü var. Toplumun beklentilerinden çok birbirlerini laf ebeliği yaparak, 'nasıl altederiz'in mücadelesi verilmektedir. Siyaset söylemleriyle çirkinleşmektedir. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti bunu haketmemektedir. Burada bir sivil toplum kuruluşu olarak şunu ikaz ediyoruz; biz gerçeklerimizle haşır neşir olan, bizim ihtiyaçlarımızı karşılamak için mücadele eden bir siyaset anlayışına saygı duymak istiyoruz. Siyaset dediğimiz zaman; toplumu yönetmek isteyen, devleti yönetmek isteyen, bunun için mücadele eden, bunun için rekabet ortaya koyan siyasetin önünde ceketimizi iliklemek istiyoruz. Ama bugün iktidarla ana muhalefet arasında çirkinleşen sözlerle ortaya konan siyaset anlayışını reddediyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*