Kamusen'den Papa tepkisi

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen'e üye bir grup memur, Papa'nın Türkiye'ye gelişini protesto etmek için basın açıklaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kamu-Sen İl Temsilcisi Şeyhmus Kanat, Cumhuriyet meydanında yaptığı basın açıklamasında, Papa'nın gençliğinde Nazilere hizmet ettiğini ileri sürerek, "Allah katındaki tek hak din olan İslam hakkında ve bütün alemlere rahmet olarak gönderilen kutlu peygamberi Hz. Muhammed (SAV) hakkında derin haçlı ruhunu yansıtan sözlerinin akla izana, insafa, insanlığa barışa ve gerçeklere karşı yapılmış bir hakaret ve küstahlık olduğu açıktır." dedi.

Papa 16. Benedictus'in İslam'a haksız yere iftira ederken Hıristiyanlığın yaptığı barbarlıkları görmezden geldiğini öne süren Kanat, "İstanbul'un Türklerden önce kendi dinine mensup Katolik haçlı orduları tarafından kaç defa talan edildiği tarihi belgelerle sabittir. Ayrıca bu konuda en çarpıcı haçlı vahşeti ise İspanya örneğidir." şeklinde konuştu.

Papa'nın Türkiye'ye yapacağı ziyaretin asıl amacının asırlardan beri kanlı, kinli, kavgalı olan Katolik Kilisesi ile Ortodoks Kilisesi arasındaki diyaloğu artırmak olduğunu kaydeden Kanat, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: "Papa Türk devletine, hürmet için değil küresel emperyalizmin dini boyutunu güçlendirmek için geliyor. Yani Papa'nın tek amacı var o da Hıristiyanlık arasında birliği sağlamaktır. Bu olaylar göstermiştir ki bazı çevrelerin inatla savundukları 'Dinler arası diyalog' projesi bir safsatadan, bir kandırmacadan ve bir fitneden başka bir şey değildir."

Ellerinde Türk ve KKTC bayraklarının bulunduğu üyeler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious