Kamyon at arabasına çarptı: 2 ölü

Kamyon at arabasına çarptı: 2 ölü.8154
  • Giriş : 27.08.2008 / 11:17:00

Manisa'nın Alaşehir İlçesi yakınlarında, kamyonun çarptığı at arabasında bulunan 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. At ise telef oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kaza, bugün saat 05.00 sıralarında Alaşehir- Salihli Karayolu'nun 3'üncü kilometresinde meydana geldi. Sadık Güler'in (25) kullandığı Denizli'den Salihli'ye giden 20 YD 741 plakalı kamyon, yolun karşısına geçmeye çalışan, üzerinde hiçbir ışık ve reflektör bulunmayan at arabasına çarptı. Kamyonun metrelerce sürüklediği at arabası taklalar atıp yola savruldu. Feci kazada, at arabası sürücüsü Ali Tüğsüz (78) ve beraberindeki komşusu Kadir Zangal (78) olay yerinde hayatını kaybetti, arabayı çeken at telef oldu. At arabasındaki Ayşe Tüğsüz (79) ile torunları Ayşe Tüğsüz (13) ve Fadime Tüğsüz (9) ise yaralandı. Yaralılar, Alaşehir Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Ayşe Tüğsüz (79) ile aynı ismi taşıyan torununun durumlarının ağır olduğu, Fadime Tüğsüz'ün tedavisinin de sürdüğü bildirildi.

Kazanın ardından soruşturma başlatılırken, Alaşehir- Salihli Karayolu bir süre trafiğe kapandı. Gözaltına alınan kamyon sürücüsü Sadık Güler, “Karayolunda normal hızla giderken, önümde bir anda at arabası belirdi. Direksiyonu kıramadım, çapmak zorunda kaldım. At arabasında her hangi bir ışık belirtisi yoktu. Karanlıkta fark edemedim” dedi.

Alaşehir'in Esentepe Mahallesi'nde oturan Tüğsüz ailesinin ise komşuları Kadir Zangal ile birlikte üzüm bağlarına çalışmaya gittiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*