Kamyon dolusu eroin!

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Adana'da piyasa değeri 1.5 milyon yeni lirayı bulan 85 kilogram eroin ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri 29 Temmuz Cumartesi günü sabah 05.00'te TEM otoyolunda arama yaptı. Otoyolda narkotik maddeleri aramada kullanılan uzman "Aşil" isimli köpeğin de desteğinde yürütülen ve 'Huzur' adı verilen operasyonda ekipler, doğu illerinden gelip İstanbul yönüne gitmekte olan 65 AV 349 plakalı kamyonu durdurdu.

Kamyonun kasasındaki gizli bölmelerde 163 paket toplam 84 kilo 950 gram eroin bulundu. Ele geçirilen uyuşturucu maddenin piyasa değerinin 1.5 milyon yeni lira olduğu bildirildi.

Emniyet Müdürü Mehmet Cebe, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında yapılan çalışmada uyuşturucu tacirlerine büyük bir darbe vurulduğunu söyledi. Bu uyuşturucunun piyasaya sürülmesi halinde binlerce insanı zehirleyebileceğini kaydeden Cebe, operasyonu gerçekleştiren ekipleri tebrik ederek çalışmalarının aralıksız devam edeceğini söyledi.

Operasyona katılan narkotik büro ekipleri uyuşturucunun saklandığı yerde bulunmasında emeği geçen "Aşil" adlı narkotik köpeğine sabah karınlarını doyurdukları poğaçadan ikram etti.

Operasyonda 2 kişi gözaltına alınırken bu kişilerin emniyetteki sorgusunun devam ettiği ve elde edilecek bilgilere göre kapsamının genişleyebileceği belirtiliyor. Uyuşturucunun hangi ilden getirilip nereye ve kimlere götürüleceği ise gizli tutululuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious