Kamyon kamyon köpek!

Kamyon kamyon köpek!.15601
  • Giriş : 24.08.2008 / 12:48:00

Gölbaşı Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, ''İlçemize kamyon kamyon köpek bırakılıyor. Bunun önüne geçemiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki kooperatif binaları ile sitelerin yöneticileri, Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak'ın düzenlediği toplantıda bir araya geldi.

Gölbaşı 75. Yıl Ögretmenevi'ndeki toplantıya katılan 80'e yakın site ve kooperatif yöneticisi, yaşadıkları bölgelerdeki sorunları aktardı. Kimi site yöneticileri sokaklardaki aydınlatmanın yetersizliğinden söz ederken, kimileri de yol ve asfalt sorununa işaret etti. Bazıları sosyal yaşam alanlarının eksikliğinden şikayet etti, sitelerine park ve bahçe yapılmasını isteyenler de oldu. Şikayetlerin çoğunluğunu ise sokaklarda başı boş gezen köpekler oluşturdu.

Tüm talepleri not alan Gölbaşı Belediye Başkanı Haşlak, ilçedeki 48 mahallede toplam 138 site ve kooperatif olduğunu belirterek, ''Gölbaşı'nda oturmak ayrıcalık olacaktır'' dedi.

Haşlak, sorunların birçoğunun Ankara Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanına girdiğini, dilekçe ile yapılacak başvuruları takip edeceklerini söyledi.

Sokak köpekleri sorununa da değinen Haşlak, şöyle konuştu: ''Köpekler konusunda ben de şikayetçiyim. Köpek barınağında 3250 köpek var. Bu barınağın şehir merkezi dışına çıkarılması gerekiyor. Bu hayvanlarında yaşam hakkı var ancak çoğu insanımız rahatsız. Bir de ilçemize kamyon kamyon köpek bırakılıyor. Bunun önüne geçemiyoruz.''

Haşlak, toplantıda bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler ve halen devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*