Kamyon kasasında 93 kilo eroin

  • Giriş : 12.06.2006 / 00:00:00

Mersin polis, 'By-Pass 2' adını verdiği operasyonda, bir kamyonun akaryakıt deposuna gizlenmiş 93 kilo eroin ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kamyonda yapılan aramada, mazot deposunda zula edilmiş olarak 93 kilo paketler halinde eroin ele geçirildi. Eroin ile ilgili olarak 7 kişi göz altına alındı.

Gözaltına alınan S.K., O.C., T.T., M.M.T., A.U., N.Y. ve N.T. isimli zanlılar, "Suç işlemek için kurulmuş örgüt faaliyeti çerçevesinde uyuşturucu madde kaçakçılığı" yaptıkları gerekçesi ile adliyeye çıkarıldı. Adliyeye çıkarılan 7 kişi de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan narkotik büro ekipleri ve Diyarbakır, Van ve Bolu Emniyet Müdürlükleri ekipleri ile yapılan operasyonlar sonucunda ise Diyarbakır'da 67 kilo toz esrar, Van'da 26 kilo eroin, Bolu'da 5 kilo eroin ve 4 kilo Afyon sakızı ele geçirildiği bildirildi.

Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, 21 Nisan 2006 tarihinde gerçekleştirilen 'By-pass 1' operasyonunda ele geçirilen 65 kilo eroinin ardından çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Ekizer, "İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile yapılan müşterek ve eş zamanlı yürütülen operasyonlarda Van'dan Mersin'e gönderilen bir kamyonun zulasında yapılan aramada 93 kilo 686 gram eroin ele geçirdik. Zanlılarla birlikte 121 gram Afyon sakızı, 2 adet tabanca da ele geçirildi." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious