Kamyon sürücüsünün kimliği belirlendi

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Gaziantep - Adana otoyolunda meydana gelen trafik kazasında hayatta kalan 6 yaralıdan 19 yaşındaki Afganlı Alihan Alihamidin'ni iç savaşta kaybetmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hayati tehlikesi bulunmayan Alihamidin, üniversite öğrencisi. İran üzerinden Van Gürpınar'dan Türkiye'ye giriş yaptıklarını ifade eden Alihamidin, İstanbul Zeytinburnu'da toplandıktan sonra Bulgaristan üzerinden Yunanistan'a çalışmaya gitmeyi planladıklarını anlattı.

Üç gündür yollarda olduklarını birşey yeyip içmediklerini belirten Alihamidin, ismini bilmediği Türk sürücünün de çok yorgun olduğunu ve uyumuş olabileceğini kaydetti. Yolcuların Afganistan ve Bangladeş kökenli olduğunu dile getiren Alihamidin, aracı şahıslarla 800 dolara anlaştıklarını söyledi.

Osmaniye Devlet Hastanesi'de yaralıları ziyaret eden Vali Zübeyir Kemelek, kente 1 kilometre kala meydana gelen kazada 41 kişinin öldüğünü, 6'sının ise yaralandığını anlattı.

"Üzücü bir durum" değerlendirmesini yapan Kemelek, yabancıları taşıyan 34 RYA 71 plakalı kamyonun otobanın sağında emniyet şeridinde park halindeki TIR dorsesine arkadan çarptığını ifade etti.

Kamyon sürücüsünün dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle feci kazaya karışmış olabileceğini anlatan Vali Kemelek, kimlik tespitini yaptıktan sonra ölüleri memleketlerine göndereceklerini açıkladı.

Bu arada kazada hayatını kaybeden kamyon sürücüsünün kimliği de belirlendi. 34 RYA 71 plakalı kamyonun sürücüsünün isminin Hüseyin Şen (29) ve Kıbrıs Gazimagosa doğumlu olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious