Kamyonla minibüs çarpıştı: 9 yaralı

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

D-100 kara yolu Düzce-Taşköprü köyü mevkiinde meydana gelen kazada 9 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgilere göre, İstanbul istikametinden Ankara istikametine gitmekte olan Recep Aydın idaresindeki 81 BY 317 plakalı çakıl yüklü kamyonun çekici tekerlerinden biri, bijonları kesilerek yola fırladı. Ankara istikametine gitmekte olan Abdullah Bağdatoğlu idaresindeki 34 EAG 43 plakalı hafriyat yüklü kamyonun sürücüsü, lastiğe çarpmamak isterken karşı yönden gelen ETAP Turizm’e ait Metin Fidan idaresindeki 67 TS 962 plakalı yolcu otobüsüne çarptı.

Meydana gelen kazada 2’si ağır olmak üzere toplam 9 kişi yaralandı. Yaralılar 112 acil servis ambulansı ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Konuralp Araştırma ve Uygulama hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Otobüs içinde 27 yolcunun bulunduğu belirtildi. Jandarma kaza ile ilgili soruşturma başlattı. Her iki kamyon sürücüsü de gözaltına alındı.

Kazada yaralananların isimleri şöyle: Otobüste bulunan Tekin Küçük, Nevzat Toptan, Naciye Yazıcıoğlu, Serkan Kalaycı, Zeynep Alemdar, Aynur Güngör, otobüs sürücüsü Metin Fidan, Hülya Ertekin ve kamyon sürücüsü Abdullah Bağdatlıoğlu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious