Kan bağışına makarna ikramı

  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Kızılay ile Beşler Makarna işbirliğiyle başlatılan ''Lezzetli Bağış'' kampanyası kapsamında, kan bağışında bulunanlara makarna ikram ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşler Makarna Genel Müdürü Kemal Çakmak, kampanyanın tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda, şirketlerin, çeşitli alanlarda da aktif olması, sosyal sorumluluk kavramı gereğince içinde yaşadıkları topluma katkı sağlaması gerektiğini söyledi.

Topluma katkıda bulunmanın gereğine inandıkları için Kızılay ile işbirliği içinde bu kampanyayı hayata geçirmeye karar verdiklerini ifade eden Çakmak, şöyle konuştu:

''Mersin'den Siirt'e, Kızılay Kan Merkezi ile Beşler Makarna ekipleri ortak çalışma yapacak ve kan bağışlayan vatandaşlara firmamız tarafından makarna ikram edilecek.

Amacımız halkımızı kan bağışlamaya teşvik etmek ve bu konuda toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlamak. Dünya Sağlık Örgütü'nün desteğiyle yürütülen 'Güvenli Kan Temini' projesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu tür projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.''

Gaziantep Bölgesel Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökhan Özboz ise Mersin'den Siirt'e kadar 11 ili kapsayacak bir projeye imza attıklarını belirtti.

100 gün boyunca sürecek proje kapsamında insanlara kan bağışının yararlarının anlatılacağını ve kan bağışında bulunanlara ikramlar yapılacağını ifade eden Özboz, ''Projeyi Türkiye geneline yaymayı düşünüyoruz'' dedi.

Özboz, kampanyanın başarılı olabilmesi için vatandaşlardan destek beklediklerini kaydetti.

Kampanya kapsamında ilk kan bağışını Genel Müdür Kemal Çakmak yaptı. Daha sonra kan bağışında bulunanlara makarna ikram edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious