Kan davasında anlaşmaya varıldı

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Sivas'taki hastaneler, hastaların kan ihtiyaçlarının Kızılay Kan Merkezi tarafından karşılanması için kan temini protokolü imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Türkiye Kızılay Genel Merkezi tarafından ülke genelinde birçok ilde hastanelerin kan ihtiyaçlarının Kızılay Kan merkezleri tarafından karşılanması için gerçekleştirilen"Kan temini" protokolü kapsamında Sivas'ta 5 hastane Kızılay Kan Merkezi ile kan temini konusunda anlaşmaya vardı.

Anlaşmayla birlikte hasta yakınlarının kan bulmak için yaşadığı çile de son bulacak. "Kan temini" protokolü kapsamında Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakultesi, Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesi, Yıldızeli ve Suşehri devlet hastaneleri Kızılay Kan Merkezi ile kan temi anlaşmasın imza koyan taraflar oldu. Kızılay Sivas Şubesi Başkanı Ünal Fırat, anlaşmayla birlikte hasta yakınlarının kan ihtiyacının hastane yönetimi tarafından Kızılay Kan Merkezi'ne iletilerek karşılanacağını söyledi.

Kızılay'ın Sivas'ta vatandaşın kan talebine ihtiyaç verebilecek kapasitede olduğunu ifade eden Fırat, iftardan sonra camilerin, fabrikaların ve kalabalık yerlerin bulunduğu alanlara kan alınması için stantlar kurulduğunu belirtti. Fırat, Kızılay Kan Merkezi olarak özellikle sivil halkı kan vermeye çağırdıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious