Kan verecek Erzincanlı aranıyor!

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Erzincan Kan Alma İstasyonu tarafından gerçekleştirilen organizasyon ile vatandaşlar kan vermeye davet edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kızılay Kan Alma İstasyonu tarafından gerçekleştirilen organizasyon ile Dörtyol mevkisinde kan bağışı kampanyası sebebiyle tören düzenlendi. Törene Erzincan Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Belediye Başkanı Yardımcısı Seyfullah Kaban, Kızılay Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Parmaksızoğlu ve az sayıda davetli katıldı. Özellikle kurum müdürlerinin ve vatandaşların ilgi göstermediği kan bağışı kampanyasının açılış gününde, kurulan kan alma çadırına rağbet gösterilmedi.

İnsanlara çağın gerektirdiği sağlıklı bir şekilde kan teminini sağlamak için çalışmalar yaptıklarını ve kan alma istasyonunun açıldığı tarihten itibaren kan temini sağladığını belirten Kızılay Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Parmaksızoğlu, "Kan istasyonunda 120 ünite kan depolayabiliyoruz. Hastanelerin taleplerini değerlendiriyoruz ve şuana kadar 800 ünite kan temini yapıldı. Kan bağışı noktasında yapılan çalışmalar biraraya geldiğinde etkili olmaktadır. Vatandaşlarımızın kan bağışı noktasında yapılacak çalışmalara gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz." diye konuştu.

Erzincan Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin ise ilk etapta kan bağışı programına ilgi gösterilmemesine sitem ederek, "Erzincan’da 3 ay önce açılan kan alma istasyonu iyi çalışmalar yaparak, çeşitli kampanyalar ile kan toplamaktadır. Halkımızda bu kampanyaya gerekli desteği verir ümidini taşıyoruz." açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Seyfullah Kaban, vatandaşlar adına ilk kanı kendisi verdi. Kan verme işleminde tansiyonu düşen Kaban, bir süre dinlendirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious