Kan verene sinema bileti bedava

  • Giriş : 27.02.2006 / 00:00:00

Kızılay Erzurum Kan Bankası Müdürlüğü vatandaşların bağışda bulunmaması nedeniyle stoklarındaki kan azalınca çareyi, 'kan bağışla sinema biletini al' kampanyası başlatmakta buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kızılay kan bağışlama bilincini artırmak ve stoklarındaki kan sayısını fazlalaştırmak amacıyla, 'kan bağışla, sinema biletini al' kampanyası başlattı. Atatürk Üniversitesi kampüsü içerisindeki Cafe De Cinema işletmecileri ile anlaşan Kızılay Kan Merkezi yetkilileri, başlatıkları kampanyanını olumlu sonuç vermesinden memnun.

Geçen Cumartesi günü başlaıtılan kampanyaya özellikle üniversiteli öğrenciler ile vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Fahni Hanlı isimli vatandaş sosyal bir görevi yerine getirmek hem de kültürel yaşamına katkıda bulunmak amacıyla kan bağışında bulunup, karşılığında ücretsiz bilet ile sinemaya giderecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Hanlı, kan vermenin bir insanlık görevi olduğuna da dikkat çekerek, "Kan verip kültürel yaşama katkı sağlamak güzel bir olay" dedi.

Kızılay Kan Bankası Doğu Anadolu Bölge Müdüresi doktor Sevinç Açışlı, kan bağışı kampanyasına vatandaşların ve özellikle üniversite kesiminin büyük ilgi gösterdiğini kaydetti. Normal zamanlarda ayda 97 ünite kanı bulmakta güçlük çektiklerine dikkat çeken doktor Açışlı, "Kan bağışla sinema biletini al' kampanyasının başladığı 3 gün içerisinde toplam 60 ünite kan topladıklarını vurguladı. Kampanyanın ilgi görmesi halinde bunu devamlı hale getireceklerine dikkat çeken doktor Açışlı, "Kan merkezine kan bağışını yayanların sayısını artırmak, ilk kez kan verecekleri eğitmek amacıyla sinemalı kampanya dönemini başlattık. Ocak ayında 97, şubat ayının 24'üne kadar 80 kişi kan bağışında bulunurken kampanyanın başladığı 3 gün içerisinde 60 kişi kan bağışında bulundu. Böyle giderse kampanyayı sürdürmeyi düşünüyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious