Kana'da her yer cenaze dolu

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Kana katliamında ölenlerin cenazeleri bombardımanların devam etmesi nedeniyle toprağa verilemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TIR'larla liman kenti Sur'a getirilen cenazelerin gömülmesi güvenlik nedeniyle bir gün daha ertelendi. Sur Devlet Hastanesi önünde gazetecilere konuyla ilgili açıklama yapan Binbaşı Azizeddin, güvenlik nedeniyle cenaze töreninin ertelendiğini bildirdi. Sur Belediye Meclisi Başkanı Abdülmuhsin El Hüseyni de bombardımanların devam etmesi nedeniyle cenazeleri bugün de toprağa veremeyeceklerini ifade etti. El Hüseyni, bazı ailelerin de cenazeleri bizzat toprağa vermek istemesinin de ertelemenin nedenlerinden biri olduğunu söyledi. El Hüseyni, törenin ne zaman yapılacağının sorulması üzerine "İnşallah yarın" dedi.

Bu arada, daha önce bugün toprağa verileceği açıklanan 95 cenaze için büyük bir toplu mezar kazıldı. Bunların arasında Kana katliamında hayatını kaybeden 33'ü çocuk 52 sivilin cenazeleri bulunuyor. Günlerdir gömülemeyen cenazelerin tutulduğu TIR'lara ancak maskerlerle yaklaşılabiliyor.

İsrail Ordusu bugün, Sur kentinin girişindeki Burc El Chemali bölgesinde hava saldırısı düzenlemişti. Ülkenin doğusundaki Beka Vadisi'nde ise İsrail komandoları Hizbullah üyesi oldukları iddia edilen 11 kişiyi öldürdü, 5 kişiyi de kaçırdı. Hizbullah ise kaçırlan kişilerin kendi üyeleri olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious