Kanada teşekkür etti

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Yevs Brodeur, vatandaşlarının tahliyesi sırasında Türk Kızılay’ın göstermiş olduğu insaniyetten dolayı teşekkür etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kızılay Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret eden Büyükelçi Brodeur, burada dernek başkan vekili Eyüp Azan ile görüştü. Türk Kızılayı’nın Kanada vatandaşlarının Lübnan’dan deniz yoluyla önce Mersin Limanı’na, ardından da Adana’ya geldiğini belirten Büyükelçi Brodeur, "Lübnan’dan 10 bin Kanada vatandaşı tahliye oldu. Bunun 4 bini Türkiye üzerinden Kanada’ya gitti. Diğer Kanada vatandaşları ise başka ülkelere veya başka bir ülke kanalıyla tahliye oldu. Kanada vatandaşlarını Mersin Liman’ın da Adana’da spor salonunda ve havalanında çok iyi karşılayan, ağırlayan ve uğurlayan Türk Kızılay’ı iyi bir misafir severlik örneği gösterdi. Kendilerini ülkem adına teşekkür ediyorum." dedi.

Kızılay Derneği Adana Şubesi Başkan Vekili Eyüp Azan ise Kanada vatandaşlarının Mersin Limanı’ndan giriş yaptıktan sonra Türk milletinin sıcak misafirperverliği ile karşılaşması için tüm personel olarak ellerinden gelen çalışmayı gösterdiğini söyledi. Kanada vatandaşlarının Türk milletinin misafiri olduğunu belirten Azan, "Kızılay Adana camiası olarak 24 saat esasına göre program yaptık. Kapalı spor salonunda en iyi şekilde rahat ağırlamaya çalıştık. Umarım ki ileriki dönemlerde Türkiye’yi ve Adana’yı iyi duygularla hatırlarlar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious