Kanada'da kaza geçiren Türk'e 1 milyon dolar tazminat

Kanada'da kaza geçiren Türk'e 1 milyon dolar tazminat.21068
  • Giriş : 22.05.2008 / 13:50:00

Kanada'da trafik kazası geçiren Türk öğrenci Murat Dikey'e 1 milyon 65 bin dolar tazminat ödenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yüksek Mahkeme yargıcı Victoria Gray, Vancouver'a 2003 yılında İngilizcesini geliştirmek için öğrenci vizesiyle gelen ve Geos Language Academy'ye kayıt yaptıran 30 yaşındaki Dikey'e, Hummer marka bir aracın kendisine çarpmasının ardından hayatının olumsuz yönde değişmesini gerekçe göstererek, 1 milyon 65 bin dolar tazminat ödenmesi yönünde karar verdi.

Gray, kazadan, Moe's Classic Rugs and Home Accessoires adlı mağazanın sahibi Moe Samiyan ile aracı kullananı sorumlu tuttu, sorumluların, maddi olmayan hasardan dolayı 215 bin, gencin gelecekteki muhtemel maddi kaybı için 500 bin ve ileriki dönemde bakım için 350 bin dolar tazminat ödemelerine hükmetti.

Dikey'e, arkadaşının piyano almasına yardım ettiği sırada, yol kenarında beklerken Hummer marka bir aracın çarptığı ve çarpmanın etkisiyle kaza mahallinin 15 metre ötesine düşen Türk öğrencinin beyin travması geçirdiği belirtildi.

Dikey'in sağlığında, 16 Haziran 2004 tarihindeki kazadan bu yana gelişme olduğu, yürüyüp konuşabildiği ve günlük aktivitelere katılabildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious