Kanadalıların yüzü güldü

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'ye kara ve deniz yoluyla Mersin ve Hatay'dan Türkiye'ye giriş yapan yabancıların Adana üzerinden ülkelerine dönüşü devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da Yüreğir Spor Salonu'nda misafir edilen Kanadalı kafileden 292'si daha uçakla ülkelerine yolcu edildi. Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda kontrolden geçirildikten sonra Aır Canada adlı uçağa binen Kanadalılar, yaptıkları açıklamada Lübnan'ın çok güzel bir ülke olduğunu belirterek, can güvenlikleri nedeniyle burayı terk ettiklerini söyledi.

Kanadalılar, "Lübnan'da her an her yerde bir bomba patlıyor. Ama savaş bittiği zaman tekrar oraya döneceğiz." diye konuştu.

Aralarında çok sayıda genç ve yaşlı özürlünün de bulunduğu Kanadalıların uçağa binerken, yüzlerinin güldüğü gözlendi. Kimileri de savaş korkusunu atlatmanın rahatlığı ile zafer işareti yaptı. Kendilerine gösterilen evsahipliğinden memnun kaldıkları öğrenilen Kanadalılar, el sallayarak Adana'dan ayrıldı.

Lübnan'dan Adana'ya gelen yabancılar için oluşturulan kriz merkezinin başkanı Vali Yardımcısı Abdullah Dölek, şu ana kadar bin 912 kişinin Şakirpaşa Havalimanı'ndan ülkelerine gönderildiğini kaydetti. Dölek, "Büyükelçilik yetkilileriyle koordineli olarak yürütülen çalışmalar sonucu Adana'ya gelen yabancılar için her türlü tedbir alınmıştır." dedi.

Mersin ve Hatay'dan Türkiye'ye giriş yapan yabancıların sayısı şu şekilde;

Arjantin, Brezilya, Lübnan uyruklu: 101

İsveç uyruklu: 470

Almanya uyruklu: 186

Kanada uyruklu :908

Kanada/Lübnan uyruklu: 247

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious