Kanadoğlu: Yediğimiz yemek burnumuzdan geldi

Kanadoğlu: Yediğimiz yemek burnumuzdan geldi.8974
  • Giriş : 12.06.2008 / 20:42:00

Loğoğlu'nun evinde verdiği yemek, basına yansıyınca tartışmalar başlamıştı. Kanadoğlu isyan etti;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eski Washington Büyükelçisi Loğoğlu'nun önceki akşam evinde verdiği yemek, basına yansıyınca tartışmalar başlamıştı. Son olarak Kanadoğlu'ndan açıklama geldi.

Eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, solun etkili isimlerinden Hikmet Çetin, İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker, Ankara Üniversitesi Rektörü Nusret Aras ve eski Hacettepe Üniversitesi Rektörü Tunçalp Özgen de eşleriyle birlikte masada yerini almıştı.

'Anayasa Mahkemesi ve kapatma davası' gibi konulara yoğunlaşan Ankara, buluşmanın içeriğini merak ederken, davetliler, yemeğe özel anlam yüklenmesinden rahatsız oldu.

YEMEK BURNUMUZDAN GELDİ

'Maçı konuştuk, Atatürk'ün hangi takımı tuttuğunu tartıştık' açıklaması yapıldı. "Yediğimiz yemek burnumuzdan geldi." diyen Kanadoğlu, bunun önceden planlanmadığını, davetlilerin kim olduğunu da gidince öğrendiklerini belirtti.

SEZER ÇIKACAĞINA PİŞMAN OLMUŞTUR

Eski Başsavcı yorumlara tepkisini, "Sanki gizli bir toplantı yapılıyor. Cumhurbaşkanı Sezer de çıktığına çıkacağına pişman olmuştur. Buna verdirilmek istenen anlam yanlış." sözleriyle dile getirdi.

İNEĞİN ALTINDA BUZAĞI ARAMAYIN

Ankara Üniversitesi Rektörü Nusret Aras, buluşmayı 'aile arasında bir yemek' olarak nitelendirirken, YÖK üyesi Tunçalp Özgen, "Fatih Terim'i konuştuk. İneğin altında buzağı aramayın." ifadesini kullandı. Hikmet Çetin de yemekte siyasî tartışmaların gündeme gelmediğini belirtti ve ekledi: "Böyle kalabalık bir ortamda bu konular konuşulmaz."

Edinilen bilgiye göre, buluşmayı ASAM Başkanı Loğoğlu organize etti. Yemek, eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer onuruna verildi ve davetliler de buna göre seçildi. Konuklar, gündeme sürpriz bir şekilde oturan yemeğin amacını 'maç konuştuk' şeklinde özetledi. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki '367' tartışmasının mucidi eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, davetin dikkat çeken isimlerinden biriydi. Yemeğin önceden planlanmadığını ileri süren eski başsavcı, davetlilerin ev sahibi tarafından belirlendiğini öne sürdü.

SİYASETİN NESİNİ KONUŞACAĞIZ

"Sanki gizli bir toplantı yapılıyormuş, böyle bir şey olur mu?" diyen Kanadoğlu, yemeğin basına yansımasından özellikle Sezer'in rahatsız olduğunu ima etti: "Cumhurbaşkanı Sezer de çıktığına çıkacağına pişman olmuştur. Buna verdirilmek istenen anlam yanlış. Hepsini tanıyorum ama Hikmet Bey'i görmeyeli bir seneyi geçti. Nusret Bey de öyle. Maç da konuşulmuştur Futbol da konuşulmuştur. Özel bir toplantının özel olmayan genel bir gündemi. Siz bir araya gelince ne konuşursanız konuşulan şeyler bunlar. Hiç önemi yok. Hele bunun, günün siyasi gündemi ile hiç ilgisi yok ki. Onlar hiç konuşulmadı, zaten nesini konuşacaksınız."

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious