Kanadoğlu'nun ayakları yere basmıyor

Kanadoğlu'nun ayakları yere basmıyor.9278
  • Giriş : 05.04.2009 / 08:49:00
  • Güncelleme : 05.04.2009 / 08:56:37

Vatan'a röportaj verdi: Ortaya çıkan sonuç için “one minute” değil, “five minute” demek daha doğru olur.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sizce sandıktan ne çıktı? One minute mi?
Siyasal iktidar, bu yerel seçimlerde geriye gitmiştir. Hem de bu seçimin yerel seçimden çıkarılıp genel seçim havasına sokulmasına, hatta halk oylaması havasına sokulmasına rağmen... Ortaya çıkan sonuç için “one minute” değil, “five minute” demek daha doğru olur.
Ayrıca şunu da gözlemliyorum; artık muhalefette kadınlar ve gençler yer alıyor. Onların katıldığı hiçbir seçimde dikta hevesinin yerleşme olanağı yoktur.

Sizin için “367'nin mimarı” diyorlar. Ne dersiniz?
367 ile tanınmak çok hoşuma gitmiyor. Çünkü bu nihayetinde Anayasa'nın bir maddesinin (102. maddesi) yorumlanmasıydı. Ben sadece “Oturumun açılması için şu kadar kişi gerekli” dedim, o kadar. Bunu kabul eden Anayasa Mahkemesi'nin 9 üyesini nasıl bir kenara bırakırız. Uzun bir süre de “Bülent Ersoy'u mahkum eden hakim” dendi, benim için. Oysa suç işlediği iddia edilen bir kişiyi yargıladım, o kadar. 367 de bir yorumdu, bu kitapta ele aldığım pek çok yorum gibi. Mesela 20 sene süren Dev Yol davasını karara bağlayan da benim. 20 senedir sürüyordu. Bir başladık davaya, insanlar çoluğu çocuğu ile gelmiş. Sabah dokuzda başlayıp akşam dokuzda bitirdik, ara bile vermeden.

Ama, 367'nin yarattığı etki çok büyük oldu.
Evet, ve bir suçlu arandı. “Kim dediyse suçlu odur” oldu. Ama şimdi ne 367 kaldı, ne meclisin cumhurbaşkanını seçmesi.

Telefonunuzun ilk üç rakamı; 367! Bu bir tesadüf mü?
Tamamen tesadüf. 2003 yılında Avea tarafından tüm Yargıtay üyelerine bu numara verildi, herkesin 367 ile başlar. Bu bana ilham verdi mi? Tabii ki mümkün değil!

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*