Kanadoğlu'nun telefonları dinlenmiş

Kanadoğlu'nun telefonları dinlenmiş.9278
  • Giriş : 09.01.2009 / 01:00:00
  • Güncelleme : 09.01.2009 / 00:01:52

Yazıya göre Kanadoğlu'nun evi "Ergenekon Terör Örgütü içerisinde faaliyet yürütme şüphesi" ile aranmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon operasyonu kapsamında Ankara'da oturduğu ev ile Balıkesir'de iki evinde arama yapılan Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun, telefon dinlenmesi anlamına gelen teknik takibe takıldığı ortaya çıktı. "Şüpheli" olarak bahsedilen Kanadoğlu'nun, "Ergenekon Terör Örgütü" mensupları ile irtibatlı olduğu belirtildi.

Savcılığın, İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na gönderdiği yazıda, "Örgüt mensupları ile irtibatlı olduğu değerlendirilen şüphelinin adreslerinde bulundurması muhtemel delil ve dökümanların elde edilmesi amacıyla arama yapılmasına, bulunacak delillere el konulmasına, deliller üzerinde inceleme yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur" denildi.

Teknik takibin dinlenme ve fiziki takip olarak yapıldığını bilinmekle birlikte Sabih Kanadoğlu'nun telefonlarının mı dinlendiği, yoksa aynı operasyonda gözaltına alınan diğer zanlıların dinlenirken bu kişilerle görüşmelerinin mi tespit edildiğine yazıda yer verilmedi.

Yazıda ayrıca, Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba atılması, Danıştay saldırısı, Ümraniye'de el bombalarının bulunması, Eskişeh'de ele geçen bomba ve diğer askeri malzemelerin ele geçirilmesi olaylarını Ergenekon Terör Örgütü'nün gerçekleştirdiğinin tespit edildiği, Emniyet Genel Müdürlüğü'nen mütalaası ile Ergenekon yapılanmasının terör örgütü olarak nitelendirildiği, birçok şüphelide de gizli belge bulunduğu, suikast planlarının ele geçirildiği, başbakan, gazeteci ve yazarlara karşı şok suikastlerin planlandığı da belirtilidi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*