Kanal 24'e rekor ceza

Kanal 24'e rekor ceza .5913
  • Giriş : 14.09.2007 / 14:23:00

Kanal 24'e ilişkin ceza uyarınca kanal, 9 ana haber bülteni saatinde, bitki ve hayvanlar dünyası gibi konuları işleyen doğa belgeselleri ya da Anadolu tarihini anlatan belgeseller yayınlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“Kanal 24”e rekor ceza geldi. YSK, RTÜK’ün raporu doğrultusunda, AKP’ye yakınlığı ile bilinen Kanal 24’e, “seçim döneminde seçim yasaklarına aykırı davranarak AKP lehine yayın ihlalinde bulunduğu” gerekçesiyle tam 9 program cezası verdi. TGRT de yine seçim döneminde AKP lehine yayın ihlalinde bulunduğu gerekçesiyle 9 program kapatma cezasına çarptırıldı. YSK, CHP lehine yayın ihlalinde bulunduğu gerekçesiyle, Kanal Türk’e de 6 program kapatma cezası vermişti.

Kanal 24’e ilişkin ceza uyarınca kanal, 9 ana haber bülteni saatinde, bitki ve hayvanlar dünyası gibi konuları işleyen doğa belgeselleri ya da Anadolu tarihini anlatan belgeseller yayınlayacak. Kanal 24’e yönelik bu ceza, kanalın şimdiye kadar aldığı ilk önemli yaptırım oldu. Kanalın söz konusu yaptırımlara uymaması halinde, frekans iptali gündeme gelecek...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious