Kanal 7'den bayram tebriği

Kanal 7'den bayram tebriği.8671
  • Giriş : 29.09.2008 / 18:54:00

Türkiye, geride bıraktığımız bu ayı, eşi görülmemiş bir iftira kampanyasının yorgunluğuyla hatırlayacak. Lütfen yapın bayramınızı... Biz susmayacağız.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ülkemiz, uzun ve tatsız tartışmaların, kayıkçı kavgalarının yaşandığı mübarek ramazan ayını geride bırakıp bayrama giriyor.

Şimdi lütfen coşkuyla, mutlulukla, bayram edin.

Lütfen, ekranlara doğru kâğıtlar sallayarak, bağıra çağıra yargısız infazlar yapan adamları unutun.

En küçük imaya, en sefil söylenti ve yakıştırmaya mal bulmuş mağribi gibi atlayanları unutun.

İçlerindeki kapkara çamuru, her kuruma, her kişiye, her kavrama avuç avuç atarak iz bırakmaya uğraşanları, iftira kampanyalarıyla yılların alın teri ve emeğiyle vücut bulmuş müesseseleri yaralayanları unutun.

Yoluna çıkan her kurum ve her kişiyi fütursuzca ezmeye alışmış, çıkarlarından başka gözü hiç bir şey görmeyen “Karanlıklar Lordu”nun kırk cephede birden açtığı savaşı unutun.

Onun menfaatperest borazanlarının uygun adım ve tek ses savaş çığlıklarını, bu dünyanın en çirkin sesli korosunu unutun.

Unutun ve lütfen huzur içinde bayram yapın.

Ama...

Bu utanmaz ve hayasız iftira korosunun ilkesiz ve insafsız saldırılarına sürekli hedef olan bu kurumun, tam 15 yıldır olduğu gibi yine sizin sesiniz, sizin duygunuz olmaya devam edeceğini unutmayın.

Yakın tarihimizin en karanlık, en çalkantılı günlerinde, “Karanlıklar Lordu”nun hangi zorbalar, hangi muhterisler, hangi hukuk gaspçılarıyla işbirliği yaparak başınızdan aşağı hangi yalanları boca ettiğini unutun. Ama o zor günlerde, o çetin adalet ve özgürlük mücadelesinde, yanı başınızda bir ses, bir nefes olarak kimi gördüğünüzü unutmayın.

Bu Kanalı, okuma hakkı elinden alınanların, sofrasındaki ekmeğin dörtte üçü bir gecede çalınanların, sesine mikrofon uzatılmayanların, haberi duyurulmayanların, aşağılanan, ayrımcılığa tabii tutulan, bunalan ve bunaltılanların kanalı yapan şeyin ne olduğunu unutmayın.

İnsanlığın çarmıha gerildiği o vurgun, o talan ve o şenaat günlerinde, karteli, tröstü, yerli yabancı müttefiki olmamasına rağmen, tek başına ve hiç tereddütsüz sesini yükseltenin, “hayır!” diyenin, itiraz ve ifşa edenin kim olduğunu unutmayın.

Bizim onlarca kanalımız, şu kadar gazetemiz, bu kadar borazanımız yok.

Bizim varlığıyla iftihar ettiğimiz tek şey, size bir ses olmak; sadece bu.

Lütfen, huzur içinde yapın bayramınızı.

Biz, sizin bakışlarınızdan gözümüzü kaçıracak, bizi mahcup edecek hiç bir şeyle çıkmadık karşınıza, bundan sonra da çıkmayacağız.

Biz, şirretlik karşısında daha önce de susmadık, bundan sonra da susmayacağız.

Türkiye, geride bıraktığımız bu ayı, eşi görülmemiş bir iftira kampanyasının yorgunluğuyla hatırlayacak. Şeref, hak, hukuk ve adalet duygusunun nasıl ayaklar altına alındığını, bu karanlık odakların kendi sefil çıkarları söz konusu olduğunda ülkeyi nasıl cehenneme çevirebileceklerini hatırlayacak Türkiye.

Lütfen yapın bayramınızı...

Biz susmayacağız.

Karanlığa benzememek için ışımaya, onlar gibi olmamak için doğru kalmaya devam edeceğiz.

Şimdi çocuklarımızı okumaktan, soframızı ekmekten, sesimizi özgürlükten mahrum bırakan bu profesyonel yalancı, bu iki yüzlü odak, size kuyruklu yalanlarla süslü bir yalan bombardımanı yapıyor.

Siz, yeryüzünde inanılacak son şeyin, yalancının getirdiği haber olduğunu çok iyi bilirsiniz; unutmayın.

Unutmadan, hatırlayarak, bir eliniz hep olduğu gibi kalbinizin ve vicdanınızın üstünde, bayram edin.

Bayramınız kutlu olsun.

KANAL 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*