Kanal D Haber bir diziden kopya çekiyor!

Kanal D Haber bir diziden kopya çekiyor!.10053
  • Giriş : 26.03.2008 / 19:35:00
  • Güncelleme : 26.03.2008 / 18:47:38

Mehmet Ali Birand’ın başında olduğu Kanal D Haber, diğer kanallardan farklı olma adına ünlü bir diziden kopya çekiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ali Kırca, Mehmet Barlas, Fatih Altaylı, ve Uğur Dündar ile reyting yarışı yapan Mehmet Ali Birand yönetimindeki Kanal D Ana Haber Bülteni, montajlama tekniği konusunda tüm dünyada büyük bir ilgiyle izlenen 24 isimli diziden kopya çekiyor.

DİZİDEKİ TEKNİKTürkiye’de uzun süredir yayınlanmakta olan 24 dizisinde her sezon 24 saatlik bir zaman dilimi içinde yaşananlar anlatıyor. Dizinin ilgi çekici yanlarından birisi de aynı anda iki veya üç farklı noktada yaşananların yan yana getirilmesi tekniği... Örneğin Jack Bauer, bir teröristi kovalarken ekranın bir köşesinde Bauer, diğer tarafında ise kaçan terörist gösterilerek heyecan artırılıyor.

KANAL D’DEKİ TEKNİKKanal D Ana Haber Bülteni’nde son zamanlarda haber bantlarının montaj tekniği izleyenlerin dikkatini çekiyor. Aşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü gibi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grubuna hitaben yaptığı konuşmada Nevruz olaylarından bahsederken, ekranın sağ tarafında kendi görüntüsü, sol tarafında ikiye ayrılmış alanın altında yaptığı konuşmayı alkışlayan milletvekilleri ve üstünde de Nevruz’da yaşanan olaylardan görüntüler ekrana yansıyor.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious