Kanalizasyona düşen küçük kız öldü

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Bahçelievler'de, kapağı bulunmayan rögardan kanalizasyona düşen çocuk öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oğlu Servan Dumrul'u Bahçelievler Atatürk İlköğretim Okuluna bıraktıktan sonra eve dönmekte olan Songül Dumrul'un yanında yürümekte olan 5 yaşındaki kızı Dilara Dumrul, Kerim Çavuş Caddesinde kapağı olmayan rögardan kanalizasyona düştü.
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri küçük Dilara'ya ulaşılamadı.
Küçük Dilara'nın cansız bedeni, kanalizasyonun aktığı derede bulundu.
Küçük Dilara'nın kanalizasyon şebekesi içerisinde yaklaşık 3 kilometre sürüklendiği belirlendi.
3 kardeşin en küçüğü olan Dilara'nın cesedi, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İSKİ'DEN AÇIKLAMA
Bu arada, İSKİ'den olaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Şirinevler mevkiinde inşaatı devam eden Tavukçu Dere 2. kısım dere ıslah inşaat sahasında 5 yaşındaki bir çocuğun, 1200 mm çapında atık su kolektör bacasından düşerek hayatını kaybettiği belirtildi.
Bölgede dere ıslah çalışmasının tamamlandığı, yolun beton kaplamasının yapıldığı, ancak henüz asfalt kaplaması yapılmadığından yolun ulaşıma açılmadığı vurgulanan açıklamada, proje kapsamında inşa edilen kolektörlerin bacalarının inşaat esnasında beton kapaklarla kapatıldığı kaydedildi.
Açıklamada, şöyle denildi:
''Elim kazanın meydana geldiği baca kapağının bugün saat 11.00 sularında yerinde olduğu çalışanlar tarafından gözlemlenmiştir. Ancak olayın meydana gelmesinden sonra yapılan incelemede, araç trafiğine kapalı yolda, beton kapağın bilinmeyen bir nedenle kırıldığı tespit edilmiştir. Yüklenici firma ile kurumumuz arasında yapılan sözleşmeye göre, işin devamı sırasında iş yerinde yapılacak çalışmalar nedeniyle, işçilerle çevre halkının kazaya uğramalarını, zarar görmelerini ve işlerde zarar ve hasar meydana gelmesini önleyici tedbirlerin alınmasından da yüklenici sorumludur.
Kaza sonucu hayatını kaybeden evladımızın derin üzüntüsü içindeyiz. Evladımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious