Kanatlı kedinin kanatları kesildi!

Kanatlı kedinin kanatları kesildi!.20390
  • Giriş : 07.05.2008 / 22:30:00

Tunceli'de önceki gün vücudunda kanat gibi çıkıntıları olan, halk arasında 'kanatlı kedi' olarak adlandırılan sokak kedisinin kimliği belirsiz kişiler tarafından bulunup kanatlarının kesildiği öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kediyi son görenler, hayvanın kanat tüylerinin yolunduğunu ve kanatlarının kesildiğini öne sürdü.

Tunceli'deki Moğultay Mahallesi Oğuz Sokak'ta önceki gün vücudununun 2 tarafından kanat gibi çıkanları olan bir sokak kedisi görenlerin büyük ilgi odağı oldu.

Çevredekiler tarafından 'kanatlı kedi' olarak adlandırılan hayvanı görmek için başta gazeteciler olmak üzere çok sayıda kişi mahalleye akın etti.

Cep telefonuyla görüntülenen kedi, 'Tunceli'nin maskotu' olurken, daha sonra kayıplara karıştı. Kediyi bir ailenin alıp evinde beslediği öne sürülürken, ortaya bu hayvanın 'kanatlarıın kesildiği' iddiası atıldı.

Kediyi son görenler kanat gibi çıkıntılarının kesildiği ve tüylerinin de yolunduğunu anlatırken, "Kanlar içindeydi. Acı içinde sızlanıyordu. Ancak daha sonra kayboldu" iddiasında bulundu.

Tunceli'de kedinin kanatlarının kimin tarafından kesildiği merak konusu olurken, hayvana sahip çıkılmaması tepkiyle karşılandı. Tunceliler, "İlk kez görülen böyle bir kedinin yetkililer tarafından incelenmesi için Veteriner Fakültesi'ne götürülmesi gerekiyordu.

Hiç kimse sahiplenmedi. Şimdi de kanatlarının kesildiği görenler tarafından söyleniyor. Bu çok üzücü bir durumdur. Hayvana işkence yapılmış" diye konuştu.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious