Kandil ve Zap'taki PKK'ya ait hedefler vuruldu

Kandil ve Zap'taki PKK'ya ait hedefler vuruldu.15149
  • Giriş : 30.07.2008 / 00:39:00
  • Güncelleme : 29.07.2008 / 23:38:52

Genelkurmay: Kandil ve Zap'taki terör örgütüne ait hedefler vuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada savaş uçaklarının Kandil ve Zap bölgesinde 40 kişilik terörist grubu etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon düzenlediği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın konuyla ilgili internet sitesinde yaptığı yazılı açıklama şöyle:

1. Irak'ın kuzeyinde Kandil bölgesinde terör örgütünün barınak olarak kullandığı büyük çaplı bir mağara ile mağara yakınlarında 30-40 kişi olduğu değerlendirilen bir terörist grubu, yapılan istihbari çalışmalar neticesinde tespit edilmiştir.

2. Söz konusu hedef, 29 Temmuz 2008 tarihinde, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarımız tarafından etkili bir şekilde ateş altına alınmıştır. Yapılan hava operasyonu sonucu mağara bütünüyle çökertilerek tahrip edilmiş; çökertilen mağarada bulunan ve sayısı tespit edilemeyen teröristler ile açıkta bulunan terörist grubun büyük bölümü etkisiz hale getirilmiştir.

3. Anılan faaliyet esnasında Zap bölgesinde çıkan ilave bir nokta hedefi de görevlendirilen diğer uçaklarımız tarafından vurulmuştur.

4. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

İLK ÖNCE KÜRT YÖNETİMİ AÇIKLADI

KYB sitesi, ismini açıklamadığı bir kaynağa dayanarak verdiği haberinde, PKK unsurlarını etkisiz kılma gerekçesiyle Türk uçaklarının bugün Kandil Dağı'nın Gali Badran bölgesini bombaladığını, bombardımanın bu sabah yerel saatle 11 sularında başladığını ve halen devam ettiğini öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*