Kandilde ekranlarda ne var?

Kandilde ekranlarda ne var?.19474
  • Giriş : 25.06.2009 / 10:54:00

Regaip Kandili'nde televizyon kanalları yayın akışlarını gecenin ruhuna uygun olarak değiştirdi. İşte Regaip Kandili'nde televizyon ekranlarındaki programlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rahmet, mağfiret ve hidayet günleri üç aylar başladı. Bu akşam da Recep ayının ilk cuma gecesi, yani Regaip Kandili. Televizyon kanalları, üç ayların müjdecisi Regaip Kandili'ni özel programlarla kutluyorlar. Kanalların kandile özel programları şöyle:

Kanal 7

Regaip Kandili Özel programı saat 21.10'da Eyüpsultan Camii'nden ekrana gelecek. Program, Eyüp İlçe Müftüsü İsa Gürler'in konuşmasıyla başlayacak. Metin Çakan, Osman Şahin, Fatih Akman ve Ekrem Nalbant, Kur'an okuyacak. Mehmet Kemiksiz Grubu, ilahiler seslendirecek. Yunus Balcıoğlu, Adem Karabey, Tahsin Karanfil ve Necip Yılmaz, mevlit okuyacak. Gecenin duasını ise Necmettin Nursaçan yapacak.

Ayrıca Kanal 7'de Ali Ercan'ın başrolünde oynadığı Medine adlı TV filmi de ekranlara gelecek.

TRT 1

TRT'nin geleneksel mevlit programı bu kandilde yeni açılan ve modern mimarisiyle dikkat çeken Karacaahmet Şakirin Camii'nde gerçekleşecek. Mevlit, saat 19.30'da başlayacak.

Samanyolu TV

Sultanahmet Camii'nden 21.15'te canlı olarak yayınlanacak programda Kur'an-ı Kerim tilaveti, dualar ve ilahilerle dolu bir gece seyirciyi bekliyor. Fatih Müftüsü İsmail İpek'in sohbetiyle renklenecek programa, İstanbul Müftü Yardımcısı İrfan Üstündağ da özel bir dua ile katılacak.

Star TV

Regaip Kandili'yle ilgili akla gelecek soruların cevabı, İslam tarihinden unutulmaz sayfalar ve kandil özel duası Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sunumuyla Kandil Özel programında olacak. 20.10'daki programda Abdurrahman Önül de ilahiler seslendirecek.

Kanal A

Regaip Kandili Özel programını Abdülkadir Şehitoğlu sunuyor. 21.30'daki programda İsmail Karakaya ve Ferit Apaydın'ın sohbetleri, Hafız Erdal Aslan'ın Kur'an-ı Kerim kıraati ile semazenler yer alıyor.

Kanal D

'Gönül Yarası' adlı Türk filmi ve 'Kocam Size Emanet' adlı yarışma yayın akışında görünüyor.

Show Tv

Hz. Musa'nın hayatını anlatan 'On Emir' adlı animasyon filmi yayınlanıyor.

ATV

Parmaklıklar Ardında adlı dizinin sezon finali ile Teksas Katliamı adlı yabancı film yayınlanacak.

HABER7-ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*