Kandil'in son hali

Kandil'in son hali.101701
  • Giriş : 05.05.2008 / 19:07:00
  • Güncelleme : 05.05.2008 / 19:06:14

PEJAK yetkililerinden biri, ABD'nin Türk savaş uçaklarının Kandil'de PKK kamplarına saldırısı öncesinde Türkiye'ye istihbarat sağlamasını cezalandırmak için, ABD'nin Türkiye ve Irak'ta bulunan hedeflerine intihar saldırısında buluncağı tehdidinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD'yi Türkiye'ye istihbarat sağlamakla suçlayan, Peritan Dersim kod adlı üst düzey Pejak kadın militanı, "ABD'ye karşı duruşumuzu değiştirdik ve artık onlara karşı safta yer alıyoruz." dedi.

"Belki günün birinde buna karşılık olarak, gerek Irak'ta gerekse de Turkiye'deki hedeflere intihar saldırıları düzenleyebiliriz. Hatta bu hedefler arasında Amerika'ya ait olanlarda bulunabilir." dedi.

Peritan Dersim, "Saldırılarda arkadaşları ölenler, ölen arkadaşlarının intikamını almak için intihar saldırılarına hazırlar" derken, bu şekilde düşünenlerin yine de örgütün kontrolü altında olduğunu belirtti. Peritan kişisel olarak kendisinin ise bu tür saldırılara karşı olduğunu söyledi.

"Türkiye bizi yok etmek istiyor, ama biz buna razı olmayacağız." diyen Peritan Dersim, saldırılar esnasında mağaralarda ve Kandil'e yakın dağlarda saklandıkları için sadece altı kayıp verdiklerini de açıkladı.

PKK ile aynı hedefler için mücadele ettiklerini ve her iki örgütünde Abdullah Öcalan'ın yolundan gittiklerini söyleyen sözcü, yine de kendi kararlarımızı kendimiz alıyoruz dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious