'Kanın yerde kalmayacak kardeşim'

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Şehit olan Piyade Komando Çavuş Zekeriya Kılıç, İzmir'de kılınan cenaze namazının ardından Kadifekale Şehitliği'nde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cenaze töreninde güçlükle ayakta duran anne Mevlüde Kılıç'ın bir an olsun elini bırakmayan ve gözyaşlarını silen Yüzbaşı Dilek Erdem de gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit Zekeriya Kılıç'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, saat 11.00 sıralarında Karşıyaka ilçesinde bulunan Beşikçioğu Camisi'ne götürüldü.

Burada düzenlenen törene AK Parti İzmir milletvekilleri İsmail Katmerci ve Tevfik Ensari, İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Şarıışık, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Yalçın Kaya, Ege Deniz Komutanı Tuğamiral Ali Levent Temel, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, sivil ve askerî erkân, şehidin yakınları ve arkadaşları katıldı.

Camiye gelen Vali Köksal ve Orgeneral Şarıışık, şehidin babası Hacı Ahmet ve annesi Mevlüde Kılıç'ın yanına giderek uzun süre teselli etmeye çalıştı. Anne Kılıç tören sırasında fenalık geçirirken Yüzbaşı Erdem, nnenin bir an olsun elini bırakmadı.

Şehit annesinin acısına ortak olan Erdem de gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit askerin kardeşi Faruk Kılıç'ın ferdayı ise törene katılanların yüreklerini dağladı.

Kardeşinin tabutu başından ayrılmayan Kılıç, "Ben bu acıya nasıl dayanırım? Kanın yerde kalmayacak." diyerek kardeşini şehit eden teröristlere meydan okudu.

Cenaze namanızın kılınmasının ardından şehidin tabutu vatandaşlar tarafından omuza alındı. Bu sırada vatandaşlar, "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Bir tane gider, bin tane gelir" şeklinde sloganlar atarak törer örgütüne lanet okudu.

Askerler daha sonra Türk bayrağını sarılı tabutu vatandaşların omuzlarından alarak törenle top arabasına koydu.

Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra şehit Kılıç'ın cenazesi Kadifekale Şehitliği'nde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious