Kanları donduran af!

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Kocasının başına kızgın yağ döküp benzinle yakmak isteyen kadın, kendini savundu: Öldürmek isteseydim onu tüfekle öldürürdüm.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun'un Kavak İlçesi Mert Köyü'nde, 'gece uyurken kocasının üzerine kızgın yağ döküp daha sonra da benzinle yakmak istediği' iddiasıyla tutuklanan 2 çocuk annesi kadının "tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs" suçundan yargılanmasına devam edildi.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davada, tutuklu sanık Nuray G. (32), hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Nuray G., daha önce "Eşim inşaatlarda çalışır. Sabah işe erken gidecekti. Bu yüzden kalkıp ona kahvaltı hazırlamak istedim. Eşim üşüdüğü için sobanın yanında yattı. Sobaya yakınlığı 30 santim vardı. Köyde fırın ve bakkal olmadığı için eşime yağda börek kızartmak istedim. Eşim uyandığında ayağı yorgana takıldı ve kızgın yağ tavasının üzerine düşerek yüzünden yaralandı. Evimizde sobayı yakmakta kullandığımız benzin vardı. Benzin bidonunu mutfağa kaldırmıştım. Eşim yanınca ona suyla müdahale etmek için su bidonu yerine benzin bidonunu almışım ve eşimin üzerine yanlışlıkla su yerine benzin dökmüşüm" diye ifade vermişti.
Nuray G., duruşmada yine kendini savunarak, "Ben beyimi öldürmek isteseydim evde tüfek vardı. Onu tüfekle vurur, öldürürdüm. Eşim cezaevinde bana mektup yazıyor ve ziyaretime geliyor. Öldürme kastım olsaydı yanıma gelmezdi" dedi.

Nuray G.'nin eşi Şaban G.'nin olay sonrası tedavi için yatırıldığı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi'nde görevli Doç. Dr. Ethem Güneren, duruşmada tanık olarak dinlendi.

Güneren, "Hastaneye geldiğinde Şaban G.'nin elleri, yüzü ve sırtı ile ensesinde yanıklar vardı. Üzerine en az bir su bardağı dolu yağ dökülmüş olmalı. Panik halindeydi. Karısının çocuklarını kaçırdığını söylüyordu" diye konuştu.

Nuray G.'nin avukatı Ata Giritli, Şaban G.'nin eşiyle arasında bir sorun olmadığını, cezaevinde eşini ziyaret edip harçlık olarak para verdiğini belirterek, söz konusu paranın makbuzlarını mahkeme heyetine sundu.

Bugünkü duruşmaya katılmayan Şaban G.'nin daha önce de yüzünden yanıkları olduğu ileri sürüldü. Mahkeme heyeti, Şaban G.'nin yüzündeki yeni yanık izi ile eski yanık izinin tespiti için OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verdi. Duruşma, OMÜ Tıp Fakültesi'nden verilecek raporun beklenmesi için ertelendi.

45 gün hastanede yatan ve tedavi gördüğü öğrenilen Şaban G.'nin (32), hastaneden taburcu olduktan sonra Kavak Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe vererek eşinden şikayetçi olduğunu belirtmesi üzerine Nuray G. tutuklanmıştı.
Şaban G., daha önce Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe vererek, eşinden şikayetçi olmadığını ve eşinin kendisini kasıtlı yakmadığını iddia etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious