Kanlarıyla bayrak boyayan öğrencilere burs sözü

Kanlarıyla bayrak boyayan öğrencilere burs sözü.15735
  • Giriş : 16.01.2008 / 20:13:00

Adı “Vatan İçin Can Verenler Federasyonu” olan, şehit ailelerinin kurduğu bir derneğin yöneticileri, kanlarıyla bayrak boyayan öğrencileri ziyaret edip kutladılar, üniversitede burs sözü verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

KIRŞEHİR - ‘Vatan İçin Can Verenler Federasyonu’ Genel Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Kırşehir’de kanlarıyla bayrak boyayan öğrencileri ziyaret edip, burs sözü verdiler.

Federasyonu Genel Başkanı ve şehit babası Mehmet Gencer ve yönetim kurulu üyeleri, öğrencilere birer Türk bayrağı ile “Bu vatan ve bu bayrak sizlerle var oldu, sizlerle var olacaktır” yazılı seramik tabak hediye ettiler.

“Kanlarıyla Türk bayrağı yaparak tüm şehit ailelerine gururlandıran öğrencileri alınlarından öpmek için Kırşehir’e geldiklerini” ifade eden Gencer, şunları söyledi:

“Türk milletinin bizlere bıraktığı bu kutsal bayrağımızı korumak için her Türk insanı kanını seve seve vermeye hazırdır. Birçoğumuz askerlik görevini yaparak bu görevi yerine getiriyoruz. Ama sizler, bu bayrak için askere gitmeden de canınızı vereceğinizi, yaptığınız Türk bayrağı ile gösterdiniz. Bu davranışınız bizim için büyük onur ve gururdur. Şehit aileleri olarak sizleri alnınızdan öpüyorum. İyi ki varsınız.”

Öğrencilerin isimlerini alan Gencer, öğrencilere üniversite eğitimleri boyunca burs vereceklerini kaydetti.

Hakkari Dağlıca’da 13 askerin şehit edilmesinin ardından protesto için bir grup lise öğrencisi, parmaklarından akıttıkları kanla Türk bayrağını boyayıp, çerçeveleterek Genelkurmay Başkanı’na göndermişlerdi. Genelkurmay Başkanı’nın da, bu bayrağı basın mensuplarına göstererek övgüyle bahsetmesi tartışma yaratmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious