Kanlı katliam olmasaydı düğünü olacaktı

Kanlı katliam olmasaydı düğünü olacaktı.12817
  • Giriş : 13.05.2009 / 19:20:00
  • Güncelleme : 13.05.2009 / 18:22:04

Bilge köyünde 44 kişinin öldüğü silahlı saldırı, birçok hayatı derinden etkiledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Bilge köyünde yaşayan 26 yaşındaki Fatma Çelebi, amcasının oğlu ile nişanlanmıştı. Gelin adayı Çelebi, 20 Mayısta yapacağı düğünün hazırlığı ve telaşı içerisindeydi. Bilge köyünde 4 Mayıs akşamı yaşanan katliam, Fatma Çelebi'nin hayallerine, umutlarına ve tatlı telaşına büyük bir darbe vurdu. O gece nişana gitmeyerek evde kalan Çelebi, kendi canını saldırıdan kurtardı, ancak babası, annesi, 2 kardeşi ve 40 yakını kendisi kadar şanslı değildi.

Silah sesleri üzerine evden çıktığını ve olay yerine giderek saldırıya uğrayanlara yardım ettiklerini anlatan Fatma Çelebi, vekil öğretmenlik yapan kardeşi Halil Çelebi'yi sigara içmek için evin bahçesine çıktığı sırada öldürülmüş olarak bulduğunu ifade etti.

Fatma Çelebi, AA muhabirine şunları anlattı:

''Olay yerine gittiğimde kardeşim Halil'i fark etmedim ve basamaklarda cansız yatan kardeşime basarak evin içine girdim. Eve girdiğimde sadece ölüler gördüm. Hemen babamın yanına koştum ve yaşadığını görünce hastaneye götürdük.''

Babası muhtar Çelebi ile yolda konuştuğunu, babasının kendisine olayı gerçekleştirenleri söylediğini savunan Çelebi, olayla ilgili tutuklanan zanlıların akrabaları olmalarına rağmen birbirlerini sevmediklerini, ama aralarında husumet bulunmadığını kaydetti.

-''BABAMA İFTİRA ATTILAR''

Saldırıya hiçbir anlam veremediklerini ifade eden Çelebi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Karşı taraf nişana çağrılmıştı. Ancak nişana gitmedikleri gibi olay günü çocukları hatta kedileri bile dışarıda değildi. Olaydan önce eve kapanmışlardı. Böyle bir saldırıyı hiç kimse aklına bile getiremezdi. Bunu planlı yaptılar. Onlara gereken en ağır cezalar verilmeli. Karşı tarafla birbirimize kız alıp vermiştik. Evimizde onlarla birlikte çektirdiğimiz çok sayıda fotoğraf var. Aramızda husumet olsaydı birlikte fotoğraf çektirebilir miydik? Böyle bir acı üzerine bir de hayatını kaybeden babama iftira atıldı. Babamın bir kadına tecavüz ettiği ve hamile bıraktığı yalandır. Yaşadığımız acılar üstüne bir de bunları duyunca kahroluyoruz.''

-EVLENECEKTİM-

Çelebi, amcasının oğlu ile nişanlı olduğunu, saldırı öncesinde evlerinde düğün hazırlığı içerisinde bulunduklarını belirterek, ''Düğün hazırlığı içerisindeyken evimiz yas evine dönüştü. Saldırı olmasa düğünüm yapılacaktı. Düğün hazırlığı yaptığımız evimizde şimdi taziye için gelenleri ağırlıyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*