Kanlı miras ölüm getirdi

Kanlı miras ölüm getirdi.12388
  • Giriş : 20.03.2009 / 17:52:00

56 yaşındaki kadın miras yüzünden kayınbiraderi tarafından öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziantep'te, Hüsne Korkmaz (56), miras nedeniyle kayınbiraderi Cuma Korkmaz (56) tarafından boğazından ve karnından bıçaklanarak öldürüldü.

Aralarında miras yüzünden sürekli tartışma çıkan Hüsne Korkmaz ile Cuma Korkmaz, Güzelvadi Mahallesi, 39 Nolu Sokak üzerinde karşılaştılar. Yine aralarında tartışma çıktı ve Cuma Korkmaz, Hüsne Korkmaz'dan bir kez daha evini satıp kendisine düşen mirası vermesini istedi.

Hüsne Korkmaz'dan "Hayır" cevabını alan Cuma Korkmaz, üzerinde taşıdığı kelebek tabir edilen bıçağı çekerek sokak ortasında Hüsne Korkmaz'ı boğazından ve karnından bıçakladı. Çevreden yetişen vatandaşlar polise ve 112 sağlık ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen ambulansla Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Hüsne Korkmaz tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yengesini öldüren Cuma Korkmaz ise polisler tarafından kısa bir süre yakalandı ve Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Alınan bilgiye göre, kocası İsa Korkmaz vefat ettikten sonra çocukları ile birlikte yaşamaya başlayan Hüsne Korkmaz'ın kaynı Cuma Korkmaz tarafından sürekli kardeşinden kalan evi satmasını ve bu evden kendisine düşen payını vermesini isteyerek tehdit edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*