Kanoute'den Fener yorumu

Kanoute'den Fener yorumu.12922
  • Giriş : 18.05.2008 / 13:51:00

Kanoute konuştu: "Fenerbahçe'nin beni talep ettiğini çok iyi biliyorum. Sevilla ile 2 yıllık kontratım olduğu doğru. Önümüzdeki günlerde her şey olabilir"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Frederic Kanoute... 30 yaşında... Malili... Lyon’da dikkatleri üzerinde topladı, Tottenham’da parladı ve Sevilla formasıyla UEFA Kupası’nı peşpeşe 2 kez kaldırarak adını ‘Yıldızlar Kulübü’ne yazdırdı. 2007’de Afrika’da yılın futbolcusu seçildi, İspanya’da Sevilla’nın vazgeçilmezleri arasına girdi. Sonrasında adı Fenerbahçe ile anılmaya başlandı, hem Avrupa hem de Türk basını bu transfer hakkında sayısız haber yaptı. Dünya basınının peşinden koştuğu süperstar, UNICEF yararına düzenlenen ‘Afrika için Şampiyonlar’ maçı öncesi FANATİK'e çarpıcı açıklamalar yaptı:

‘Fenerbahçe’den ders çıkardık’

“Fenerbahçe ile İstanbul’daki maçta tanıştım. İspanya’da ciddi bir taraftar grubumuz var, ama İstanbul’daki atmosfer bambaşkaydı. Tribünlerin büyük coşkusu beni ve arkadaşlarımı büyüledi. Buna rağmen orada iyi bir Futbol sergiledik. Hepimiz, ‘İspanya’da turu geçeriz’ diye düşünüyorduk, ama Fenerbahçe bizi sürklase etti. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki, elendiğimiz için üzülmedim. Çünkü o maçtan büyük dersler çıkartmamız gerektiğini düşündüm. Artık rakibimizi kutlamaktan başka yapabileceğimiz bir şey yoktu. Transfere gelince... Evet, Fenerbahçe’nin beni istediğini çok iyi biliyorum. Sevilla ile 2 yıllık sözleşmem olduğu bir gerçek. Ancak ben, profesyonelce davranmalıyım. Şu an, ne olacağını söyleyemem. Çünkü önümüzdeki günlerde her şey olabilir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious