Kanser hastalarına müjde!

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Lösemeli Çocuklar Vakfı (LÖSEV) kanser hastası olup da maddi durumu iyi olmadığı için ilaç almakta sıkıntı yaşayan ailelere bedava kanser ilacı verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog Dr. Üstün Ezer, son yılarda Türkiye'de kanser hastalığında çok ciddi bir artış yaşandığına dikkat çekerek, "Minicik bebeklerden, 80 yaşındaki ihtiyarlara kadar binlerce insan bu hastalıkla mücadele etmektedir. Türkiye'de her yıl 150 bin adet yeni kişi bu canavara yakalanmaktadır. Tedavileri ve ekonomiye maliyetleri kişi başına 275 bin dolardır. Maddi durumu iyi olmayan hastalarımızın ihtiyacını karşılayabilmek için bedava ilaç kampanyası başlattık" dedi.

Parasızlık ve bürokratik engeller nedeniyle binlerce insanın tedavi olamadığına dikkat çeken Ezer, "Hastaları, hastanelerin onkoloji servislerinde ve kapılarında dinlerseniz, sorunların ne kadar büyük olduğunu görürsünüz. Bu konulara dikkat çekmek ve ilaç bulamayan yoksul hastalara yardımcı olabilmek için ilaç ve tıbbi malzeme yardımında bulunacağız" diye konuştu.

Hastaların vakfa veya www.losev.org.tr adresine başvurmalarını isteyen Ezer, amaçlarının kanser hastalığını oluşmadan önlemeye çalışmak olduğunu söyledi.

Ezer, hastaların başvuru yaparken ilaca ilişkin reçete ve raporu faks yoluyla yada e-posta ekli belgesi olarak kendilerine ulaştırılmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious