Kanser hastası asker hayatını kaybetti

Kanser hastası asker hayatını kaybetti.19870
  • Giriş : 29.01.2009 / 18:20:00

Ankara'nın Elmadağ ilçesinden vatani görevini yapmak üzere 1988/2 tertiplerle Bilecik Jandarma Er Eğitim Komutanlığı'da Tahsin Çalkaya, rahatsızlanarak GATA'da hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Elmadağa'a bağlı bağlı Hasanoğlan Beldesi İstasyon Mahallesi'nde ikamet eden Çalkaya, 9 ay önce 1988/2 tertip arkadaşlarıyla askere gitti. Acemi birliği olan Bilecik Jandarma Er Eğitim Komutanlığı'na teslim olan Çalkaya, burada yapılan kontroller sırasında belirlenemeyen bir rahatsızlıktan dolayı GATA'ya sevk edildi. GATA'da yapılan tetkiklerde Çalkaya'ya mide kanseri teşhisi konuldu. Tedavi süreci devam eden Çalkaya, GATA'dan hava değişimi için memleketi olan Hasanoğlan'a gönderildi. Çalkaya, önceki gün kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.

Acemi birliğinde başlanan tedavi süresince çok istediği askerliği yapamayan Çalkaya için Elmadağ Hasanoğlan askeri inzibat karakolunda bir tören düzenlendi. İkindi namazı sonrasında Hasanoğlan Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Çalkaya'nın naaşı Merkez Mezarlığı'na defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*