Kanser olduğunu sanan kadın hamile çıktı

Kanser olduğunu sanan kadın hamile çıktı.15918
  • Giriş : 22.03.2008 / 23:13:00

İngiltere'de oturan 57 yaşındaki Susan Tollefsen, yumurtalıklarında kanser olduğu şüphesiyle gittiği hastanede 7.5 aylık hamile olduğunu öğrenince şok geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz The Daily Mail gazetesine konuşan Susan Tollefsen, yumurtalıklarında kanser olduğu şüphesiyle gittiği hastanede doğumunun yaklaştığını öğrenince şok geçirdiğini söyledi.

Haftaya sezaryen yöntemiyle bir kız çocuğu annesi olacak olan Susan, aynı zamanda İngiltere'nin en yaşlı anneleri arasında yer alacak.

Yıllardır farklı ülkelerde tüp bebek yöntemi ile anne olmayı deneyen Susan, bu sürprizin bir 'Paskalya mucizesi' olduğunu söylüyor.

Doktor kontrolünde karnında sert kitle olduğu tespit edilip Essex bölgesindeki Nuffield hastanesinin acil servisine kaldırılan öğretmen Susan Tollefsen, kötü habere kendini nasıl hazırladığını anlattı.

Yumurtalık kanseri olduğunu düşünerek elinde raporlarla tomografi sırası bekleyen Susan Tollefsen, o an göz yaşlarına boğulduğunu söyledi. Susan Tollefsen, başından geçenleri şöyle anlattı:

"Uzandığım muayene masasında 'öleceğim' diye düşünürken doktorum bana yaklaşarak 'Tebrikler hamilesin' dedi. Şaşırdım. Ne söyleyeceğimi bilemedim. Ekranda bana 'bu başı, kolları ve bacakları' diyerek bebeğimi gösteren doktora inanmakta güçlük çektim. Bebeğin 7.5 aylık olduğunu duyunca daha da büyük şoka uğradım."

"Tomografiye girmeden önce eşimi arayıp 'galiba kanserim' diye ağlamıştım. Eşim beni hastaneden almaya geldiğinde ise 'Canım sen otur ben sana bir kahve yapayım. Buna ihtiyacın olacak. Çünkü hamileyim' dedim. Şaşkına dönen eşim gözyaşlarına boğuldu."

Mutlu anne adayı, bebek heyecanı ile uykusuz geceler geçirdiklerini belirterek, isim olarak şimdiden 'Freya'ya karar verdiklerini ekledi. Orta yaşlı öğretmen ile kendisinden 11 yaş küçük olan eşi Nick Mayer, toplam 15 bin sterlin harcayarak üç defa tüp bebek yöntemiyle (IVF) çocuk sahibi olmayı denemişti.

IVF tedavisinin İngiltere'de 50 yaşın üzerindeki bayanlara uygulanmaması nedeniyle, son çareyi Rusya'da bir klinikte arayan çift, donör yumurtalar üzerinde IVF metodunun başarılı uygulaması sonucunda hayallerine kavuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious