Kantinden poğaça yiyen 35 kişi zehirlendi

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

Samsun'da, bir ilköğretim okulunun kantininden poğaça yedikten sonra rahatsızlanan 34 öğrenci ile ''kontrol amacıyla'' aynı poğaçadan yiyen okul müdürü, hastanede tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olay Yeni Mahalle'de Fatih İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Hafta sonu okulda verilen matematik-türkçe-fen bilgisi kursuna katılan öğrencilerden, zehirlenme sonucu 34 öğrenci ve Okul Müdürü Cengiz Soytorun polis minibüsleri ve 112 Acil Servisi ambulanslarıyla Samsun Gazi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Burada ilk müdahaleleri yapılan öğrenciler daha sonra Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Okul Müdürü Cengiz Soytorun'un öğrencilerin rahatsızlanması ardından kontrol amacıyla poğaçalardan yediği ileri sürüldü. Zehirlenen öğrenci sayısında ileri saatlerinde artış olabileceği belirtildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis, okul kantin yetkilisi olan M.U'yu gözaltına alınırken, aynı fırından poğaça aldığı söylenen okul çevresinde bulunan bir bakkalda da incelemelerin başlatıldığı belirtildi. Poğaçaların alındığı Gazi Osmanpaşa Mahallesi'ndeki fırında da yetkililer incelemelerini sürdürürken, poğaça dağıtımı yapılan başka kantin ve büfelerinde tespit edilerek toplatılacağı öğrenildi.

Yetkililer, öğrencilerin ve müdürün sağlık durumlarının iyi olduğunu ve söz konusu poğaçalardan alan yerlerin uyarıldığını söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious