Kaos iddialarına Sevinç İnönü'den 'hayır' cevabı

Kaos iddialarına Sevinç İnönü'den 'hayır' cevabı.10731
  • Giriş : 16.02.2008 / 16:40:00

Bahçeşehir Üniversitesi'nde düzenlenen Erdal İnönü'yü anma programına katılan kardeşi Sevinç İnönü, gündemde olan türban tartışması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tartışmanın vardığı boyutun herkes gibi kendisini de rahatsız ettiğini ifade eden İnönü, şunları söyledi: "Ağabeyim tartışmaya açılan bu tür konularda toplumumuzun çok duygusal davrandığını söylerdi ve şikayet ederdi. Duygusal davrandıkça hiçbir yere varılamayacağını, tartışmalarda veya başka konularda aklımızı kullanmamız lazım geldiğini, duygularımıza kapılmayıp aklımızla bu işi halledeceğimizi söylerdi. Ağabeyim bir bilim adamıydı, onun için bilimsel yollardan halledeceğimize inanırdı. Ve gençlerin de buna inanması lazım."

Sevinç İnönü, 'Tartışmanın bu boyuta gelmesinden rahatsız mısınız?' sorumuza, "Tabii, herkes rahatsız. Duygularımıza kapılmadan, bunu aklımızla halledeceğiz." cevabını verdi. Yasanın Meclis'ten geçmesi üzerine gündeme getirilen kaos tartışmasının hatırlatılarak 'Siz bu durumu kaos olarak değerlendiriyor musunuz?' sorusuna ise Sevinç İnönü, 'Hayır' cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious