Kaos senaryolarına itiraz gelmedi

Kaos senaryolarına itiraz gelmedi.17248
  • Giriş : 03.11.2008 / 14:57:00

Ergenekon'da 443. sayfadan okunmaya başlayan iddianamede sıra koas senaryolarında.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 46'sı tutuklu 86 sanıklı davanın 7'nci duruşması başladı.

KİMLER KATILDI...

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen davanın duruşmasına, aralarında Emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de bulunduğu 45 tutuklu sanık katıldı.

- Tutuklu sanıklardan Hayrettin Ertekin ise duruşmaya gelmedi.

- Ali Yasak ve Güler Kömürcü Öztürk'ün de aralarında yer aldığı 10 tutuksuz sanık da mahkeme salonunda hazır bulundu.

- Duruşmada, sanık ve katılanların tespitinin ardından Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel tarafından iddianamenin daha önceki celse kalınan 443'üncü sayfasından itibaren okunmasına devam ediliyor.

SIRA GELDİ KAOS PLANLARINA

-Bugün okunacak olan bölümlerde Ergenekon terör örgütünün kaos ortamı yaratarak askeri müdahaleye zemin hazırlamak adına gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı eylemler yer alıyor.

- İddianamedeki iki silahlı eylem Cumhuriyet gazetesine atılan bombalar ve Danıştay saldırısı ile Fehmi Koru ve Orhan Pamuk gibi isimlere yönelik suikast planı iddiaları sanıkların yüzüne okunacak.

-Okunması beklenen kısımlardan birisi de örgütün ülkede halk arasında ırk, meshep ayrılığı yaratmak için planladığı eylemlerle ilgili bölüm olacak.

-Bu arada, duruşma salonunun arka bölüme doğru biraz daha büyütülmesi amacıyla bahçede inşaat çalışmasına başlandığı görüldü.

- Duruşmanın öğlenden önceki kısmında İddianamenin Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik bombalı saldırıların yer aldığı bölümleri okundu.

-Önceki duruşmaların aksine hiçbir sanık ve avukat, iddianameye itiraz etmedi. Mahkeme başkanı, 482. sayfaya gelindiğinde duruşmaya öğle arası verdi.

- ''Ergenekon'' davasının 7'nci duruşmasının öğleden sonraki oturumunda, iddianamenin okunmasına devam ediliyor.

- İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen davanın 7'nci duruşmasının öğleden sonraki oturumu başladı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*