''Kaosun nedeni Cemal Aydın''

  • Giriş : 30.12.2006 / 00:00:00

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın ve Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun eleştirdiği Galatasaray ve Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın sert çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Cemal Aydın en büyük kaosu yaratan başkandır. Geçen toplantımızda Fenerbahçe'nin vekaletini kabul etmeyenler son toplantıda Beşiktaş'ın Trabzonspor'a verdiği vekaleti geçerli saymaktalar. Sayın Trabzon temsilcisi İbrahim Hacıosmanoğlu ve Cemal Aydın kendi istedikleri tarzda bir deklarasyon çıkmadığı için bu tavrı sergilemekteler.

- "HAZIRAN OLMAZSA TOPLANTIYI TERK EDERİZ" -

Son toplantı öncesi zaten İlhan Cavcav'la beraber Cemal Aydın ve İbrahim Hacıosmanoğlu benimle özel toplanarak mutlaka kararın Haziran'daki mali genel kurula seçim ilave edilerek yapılmasını yoksa toplantıyı terk edeceklerini söylediler. Ben de kendilerine 'Diğer kulüplerin özgür iradesine ipotek koyamazsınız. Ben başkan olarak herkesi dinleyeceğim, her hangi bir oylama yapmayacağım. Sonra da genel düşüncemizi kamuoyuna bildireceğim.

Siz istediğiniz zaman toplantıyı terk edebilirsiniz ama gelin kulüpler birliğinin bütünlüğü için toplantıya katılın. Yine de katılmazsanız, istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.' dedim. Fikirlerini aldığım kulüpler ağırlıklı olarak seçim talebinde bulundular. Son toplantıda en uzun konuşmaları Trabzon temsilcisiyle, yani Beşiktaş vekaleti olan arkadaşımızla, Cemal Aydın yaptılar. Sayın Ali İpek de onlara katıldı. İlhan bey erken uçağı olduğu için Ankara'da önemli işi olduğundan özür dileyerek erken ayrıldı. Fikrinin Haziran'da seçim olması yönünde olduğunu söyledi. Onun da fikrini almış olduk. Diğer kulüplerin fikirleri ağırlıklı olarak erken seçimdi. Bugün gazetelere beyanat veren, azınlıkta olan arkadaşlarımız, kendi fikirleri gerçekleşmediği için bu tip açıklamalar yapıyorlar.

- "HAZİRAN'DA SEÇİMİ BEN ON GÜN ÖNCE ULUSOY'A ÖNERDİM" -

Ben onların bugün istedikleri tarihi on-onbeş gün evvel Mersin'deki Federasyon toplantısında sayın Ulusoy'a ilettim. "Haziran'daki mali genel kurula seçim maddesi ilave ederseniz herkesi rahatlatırsıniz' dedim. Tahmin ediyorum ki o zaman uygun bulunmadı. Bugün beni tenkit eden arkadaşlar, son Kulüpler Birliği toplantısında, benim on gün evvel federasyon başkanına ilettiğim bu fikre geldiler. Israrla da bu fikrin diğer kulüplere empoze edilmesini istediler ama diğer Anadolu kulüplerimizin özgür iradesi hep erken seçim tarafındaydı. Sonuç olarak Kulüpler Birliği'nde azınlıkta kalan arkadaşlar kendi istedikleri olmadığı için şimdi bu beyanatları veriyorlar. Bayram sonrası daha geniş açıklamalar yapıp gereken cevapları toplu olarak vereceğim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious