Kapadokya Şairler Şöleni başları

Kapadokya Şairler Şöleni başları.21308
  • Giriş : 29.11.2008 / 13:06:00

Nevşehir'de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen ''Kapadokya Şairler Şöleni'' Ürgüp'te başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkezi Almanya'da bulunan ve Avrupa genelinde faaliyet gösteren Kapadokya Kültür Derneği ile Nevşehir'de yerel yayın yapan Ürgüp FM radyo kanalı tarafından organize edilen şair şöleni, Ürgüp Kongre Merkezinde şiirseverleri ve şairleri bir araya getirdi.

Hollanda, Almanya, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye'den yaklaşık 100 şairin katıldığı şiir şöleninde, şairler okudukları şiirleriyle dinleyicilerini kimi zaman hüzünlendirdi, kimi zaman güldürdü. Nevşehir Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, burada yaptığı konuşmada, şairlerin ve şiirseverlerin Nevşehir'de bir araya gelmesinden çok mutlu olduklarını dile getirerek, kendisi de bir şiir okudu. Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç da dernek olarak sanata, kültüre, tanıtıma büyük önem verdiklerini ve çalışmalarını bu yönde sürdürdüklerini söyledi.

Ürgüp FM ve Paslanmaz Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Paslanmaz ise geleneksel hale getirdikleri şair şölenini artık uluslararası boyuta taşıdıklarını, bu yıl Hollanda, Almanya, Azerbaycan ve KKTC'den katılan şairlerin olduğunu, gelecek yıl ise tüm Avrupa ve dünyadan şairleri davet edeceklerini dile getirdi. Konuşmaların ardından şölenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp Kaymakamı Recep Soytürk, Ürgüp Belediye Başkanı Kasım Uğur ve belde belediye başkanlarının da katıldığı şölen 3 gün sürecek. Şölende dereceye girecek şairlere balon turu ve 750 YTL para, Cumhuriyet altını ve çeşitli ödüller verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*