Kapalı yolları açtırmak için asılsız ihbarda bulundular

Kapalı yolları açtırmak için asılsız ihbarda bulundular.11650
  • Giriş : 16.01.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 16.01.2008 / 00:01:31

Iğdır'da bazı vatandaşların, kar nedeniyle kapalı olan köy yollarını açtırmak için asılsız ihbarda bulundukları bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Iğdır İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, bazı vatandaşların kapalı köy yollarını açtırmak için asılsız ihbarda bulunduğunu belirtti.

Akkuş, 2006'da 11, geçen sene ise 5 asılsız ihbar yapıldığını ifade ederek, şöyle dedi:

"İl Özel İdaresi'ni arayan bazı vatandaşlar, kendilerini köyün muhtarı olarak tanıtıyor. 'Köyde hasta var' ya da 'Köyde cenaze var. Hemen yolumuzun açılması gerekiyor' diye ihbarda bulunuyor.

Biz de tüm ekiplerimizi ihbarın yapıldığı köyün yolunun açılması için seferber ediyoruz. Ancak yolu açıp köye ulaştıktan sonra ne hastayı he de ihbarı yapanı bulabiliyoruz."

Kar ve tipi nedeniyle kapalı olan yolların açılması için aralıksız çalıştıklarını bildiren Akkuş, şunları söyledi:

"Kapanan yolların açılması konusunda aralıksız çalışıyoruz. Çalışmalarımızı belli bir program dahilinde sürdürüyoruz. Kapalı köy yollarının açılması sırasında taşımalı eğitim yapılan, jandarma karakollarının bulunduğu ve grup köyleri bağlayan köy yollarına öncelik veriyoruz.

Ayrıca planlama sırasında köylerin nüfus yoğunluğunu da hesaplıyoruz. Ancak yolu kapalı köylerin birinden acil bir ihbar gelmesi durumunda tüm ekiplerimizi söz konusu bölgeye sevk ediyoruz. Bu nedenle yapılan asılsız ihbarlar çalışmalarımızı olumsuz etikliyor ve işlerimizi aksatıyor."

Muhtarlara uyarı

Asılsız ihbarlar konusunda köy muhtarlarını uyardıklarını belirten Iğdır İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, "Yapılan asılsız bir ihbar, başka bir köydeki acil durumu engelliyor. Bu nedenle muhtarlarımızı gerçek dışı ihbarlar konusunda uyarıyoruz" dedi.

Karla mücadele için 5 ayrı ekip kurduklarını kaydeden Akkuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ekiplerimiz biri kar açma bıçaklı olmak üzere toplam 7 greyder, 2 loder ve bir dozerle kapalı olan yolları açmak için aralıksız çalışıyor.

Bu kış etkili olarak iki defa kar yağdı. Söz konusu kar nedeniyle kapanan bazı yolları açmak için çalışmalarımız sürüyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious