Kapan Operasyonu'nda 25 tutuklama

  • Giriş : 01.04.2008 / 17:04:00

''Kapan'' adlı operasyonda yakalanan ve mahkemece serbest bırakılanlardan 25'i hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, paravan şirketler kurarak dolandırıcılık yapan bir şebekeye yönelik Konya ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon kapsamında gözaltına alınan 56 kişiden 35'inin mahkemece serbest kalmasının ardından olayla ilgilenen Savcı, bir üst mahkemeye itirazda bulundu.

Savcının itirazı üzerine mahkemenin, 2 bankacı ve 1 nüfus görevlisinin de aralarında bulunduğu 25 kişi hakkında tutuklama kararı çıkardığı öğrenildi. Polis, bu 25 kişiyi arıyor.

19 Martta 18 ilde eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda, gazetelere verdiği iş ilanları sayesinde kendilerine başvuruda bulunan kişilerin kimlik bilgilerini kullanarak bankalarda hesap açtırdıkları, 18 ilde 50'den fazla mobilya, çelik kapı, beyaz eşya şirketi kurdukları, bankalarda açtırılan hesaplara ait çeklerle 100 milyon dolardan fazla dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen 65 kişi yakalanmış, bunlardan 56'sı adliyeye sevk edilmişti.

23 Martta Konya Adliyesine sevk edilen 56 kişiden 21'i tutuklanmış, 35'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious